Vypnout reklamy

Huawei Mobile Services 4.0 již v beta testu

Vydáno dne: 9.1.2020

Huawei chystá alternativu ke Google Play obchodu a také jejích služeb. Firma nabídne své služby a vývoj nabírá na obrátkách.

Jelikož vztahy mezi Huawei a US ochably a stále není vidinou dohody a tím pádem používání služeb od Google v telefonech Huawei je stále na bodu mrazu, tak se Huawei pokouší vyvíjet alternativu.

Nicméně mezitím firma protlačuje na trhy světa svou 5G technologií, což se ji daří a souhlasí s ní Anglie, Německo, Francie a další státy Evropy, takže původní hysterie ohledně šmírování je pryč. Tyto státy tedy velmi brzy zavedou 5G technologií, přičemž Česká republika nikoliv.

Huawei Mobile Services 4.0 beta
Huawei Mobile Services 4.0 beta

Huawei již zvolil agresivnější strategií na své chytré televize či hodinky, které nejsou tak postihnuty zákazy ze strany US, jelikož nevyužívají služby Google.

HarmonyOS je stále dobrou alternativou proti Androidu, což je skvělá zpráva pro Huawei a pokud budou pokračovat ve vývoji, tak se můžeme dočkat skvělé konkurence.

Huawei Mobile Services (HMS) 4.0 beta byla zveřejněna 27. prosince na Huawei Developer Groups. Beta verze zastupuje Google Mobile/Play služby a brzy dorazí s dalšími zajímavými funkcemi a vylepšenými produkty.

Jaké služby bude mít Huawei Mobile Serices?

Nebudou chybět služby pro přihlášení založeného na OAUTH 2.0 protokolu, in-app platby v aplikacích nebo poskytnutí reklamního systému. Jsou zde funkce jako je detekce nebezpečí, chytré učení, dynamické označování. Služba poskytne lepší systémovou integritu, zabezpečení aplikací, napadnutelných URL, detekci fake uživatelů a mnohem více.

Služba od Huawei by mohla být plně k dispozici ke konci roku 2020.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: