Vypnout reklamy

Huawei P Smart Z na trhu

Vydáno dne: 1.8.2019

Nový mobilní telefon Huawei P Smart Z se objevil na českém trhu za 6999,- Kč. Telefon s pop-up kamerou za neodolatelnou cenu.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Na českém trhu je konečně k dostání první chytrý telefon od Huawei, který je bez výřezu či díry v displeji. Nový model se může pyšnit 16MPx selfie kamerou a výkonným procesorem Kirin 710F.

Co se týče dalších specifikací, tak telefon má právě 12nm čip Kirin 710F s procesorem 4 x Cortex A73 2.2GHz +4 x Cortex A53 1.7GHz. Oproti předchozím generacím je nový čip o 30% rychlejší a úspornější. S výkonnou baterií 4000mAh dodává dlouhodobou výdrž.

Operační systém běží na EMUI 9.0 s jednoduchým interaktivním designem

Huawei P Smart Z
Huawei P Smart Z

Displej telefonu je 6.59 palců bez výřezu s téměř bezrámečkovou obrazovkou o rozlišení 2340 x 1080 Full HD. Plocha, kterou zaobírá displej je 91%.

Model P smart Z je vybaven pokročilým komfortním režimem pro redukci modrého světla. Právě tato redukce brání namáhání očí a následné únavě.

Revoluční pop-up kamera

Nový kamerový systém, který se automaticky vysouvá ve chvíli, kdy se přepnete na selfie kameru. Jedná se o řešení problematického umístění přední kamery do výřezu či díry v displeji.

Vysunutí selfie kamery trvá 1 sekundu. Výsledky potvrzují, že tento mechanizmus vydrží 100 000 opakovaných vysunutí (průměr).

Umělá inteligence a cena

Nicméně AI je i u takovýchto telefonu s duálním fotoaparátem 16MPx + 2 MPx. Primární čočka má také 6P sklo díky němu zachytí ještě více světla. Přední fotoaparát má 16MPx s umělou inteligencí pro rozpoznávání 8 scénářů.

Telefon bude k dispozici v barvách černá, modrá, zelená. Doporučená maloobchodní cena modelu P smart Z je 6999,- Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

Buroň Tomáš

Populární příspěvky