Vypnout reklamy

Huawei P Smart Z oficiálně

Vydáno dne: 11.5.2019

Huawei P Smart Z oficiálně. Jedná se o první telefon od Huawei s vysouvacím mechanizmem. Tento telefon nabízí obrovský displej bez výřezu.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Včera jsme o Huawei P Smart Z lehce mluvili. Bylo řečeno, že se jedná o první a jediný telefon s vysouvací kamerou. K dispozici máme jeho odhalení. Telefon disponuje klasickým LCD displejem o velikosti 6.59 palců.

Huawei P Smart Z
Huawei P Smart Z

Zároveň není telefon ani drahý a stojí okolo 280€ v Itálií. Pravděpodobně díky tomu, že nepoužil OLED displej, ale klasický LCD displej. Zároveň zde chybí snímač otisků prstů v displeji, ale je na zadní straně telefonu.

Jak si můžete všimnout, tak je telefon potažen dvěma barvami na zadní straně, což dává takový zajímavý vzhled v podobě Nexus telefonu. Na zadní straně je také 16MPx fotoaparát a 2MPx hloubkový senzor.

Selfie kamera

Přední kamera je právě na vysouvání a má 16MPx senzor. Než se fotoaparát vysune, tak to trvá asi 1 sekundu. Tento mechanizmus byl otestován na 100 000 vysouvacích cyklů a zvládne udržet 12kg. Umělá inteligence funguje jak pro přední, tak i zadní fotoaparát. Zvládne tak softwarově vylepšit fotku.

Huawei P Smart Z

Specifikace

V telefonu je čip Kirin 710F a má 4GB RAM, 64GB interní úložiště s možností rozšíření microSD kartou 512GB. Telefon využívá systém Android 9 Pie s EMUI 9.0.

Huawei P Smart Z disponuje baterií 4000mAh, ale není zde informace o rychlém nabíjení. Nicméně telefon má USB-C.

Dostupnost telefonu na trhu k prodeji bude pravděpodobně až za 1 – 2 měsíce. Oficiálně se Huawei k dostupnosti stále nevyjádřil.

Zdroj

Buroň Tomáš