Vypnout reklamy

Huawei P20 Pro v testu odolnosti

Nový chytrý telefon Huawei P20 Pro se opět objevil v testu odolnosti na YouTube kanálu JerryRigEverything. Huawei již tento telefon prodává nějakou dobu, ale ještě
Huawei P20 Pro

Nový chytrý telefon Huawei P20 Pro se opět objevil v testu odolnosti na YouTube kanálu JerryRigEverything. Huawei již tento telefon prodává nějakou dobu, ale ještě nebyl od té doby otestován.

Telefon nedisponuje sklíčkem Gorilla Glass jako minulý rok, jedná se pouze o „tempered glass“. Nicméně při používání různých stupni tvrdosti se displej poškrábal na úrovni 6 a na úrovni 7 byly již hluboké rýhy. Avšak klíčky nebo mince patří do úrovně 4 – 5, takže by se vám nemělo stát, že se vám telefon v kapse poškrábe.

Sklíčko prasklo

Problém však je, že při ohýbání přední sklo prasklo. Bylo to jen sklíčko, displej telefonu je stále v pořádku. Sklo prasklo ale někde, kde bylo poškrábané na úrovni 7, tedy byly zde hluboké rány. Možná kdyby prvně došlo na ohnutí, tak by se to nestalo.

AMOLED displej se neobnoví

V testu zažehnutí ohněm AMOLED displej vydržel 20 sekund a navíc se už neobnovil. Samozřejmě to je dáno technologií displeje.