Vypnout reklamy

Huawei představil Kirin 810

Vydáno dne: 25.6.2019

Huawei představil nový čip střední třídy Kirin 810, který jako prvně umístil v telefonech Huawei nova 5. Tento čip je na 7nm výrobním procesu.


Nový čip střední třídy, který je postaven na stejném 7nm výrobním procesu, jako vlajkový telefon Kirin 980. Jedná se také o jediný čip střední třídy, který je postaven právě na 7nm výrobním procesu.

Čip disponuje osmi jádrovým procesorem s Mali-G52 MP6 GPU. CPU se skládá ze dvou silných jáder ARM Cortex-A76 s taktem 2.27GHz a šest malých jáder ARM Cortex-A55 s taktem 1.88GHz.

Huawei Kirin 810
Huawei Kirin 810

Co se týče GPU jednotku, tak Huawei slibuje nárůst o 162% oproti nynější generaci Kirin 710.

Porovnání s konkurencí

V porovnání s konkurencí, tak oproti Qualcomm Snapdragon 730 nabízí Kirin 810 o 11% lepší výkon v jednom vlákně a ve více vláknech (více jáder) tak má zlepšení o 13%. GPU jednotka Mali-G52 MP6 nabízí o 44% lepší výkon než Adreno 618 a to v přepočtu na jednotlivé snímky za sekundu.

Huawei Kirin 810 NPU jednotka
Huawei Kirin 810 NPU jednotka

Kirin 810 má také skrytou zbraň, která se jmenuje DaVinci NPU a jedna se o rubikovou kostku s výpočetními jednotkami. Ta dokáže lépe zvládnou veškeré výpočty pro umělou inteligenci než ostatní vlajkové čipy Snapdragon 855 a MediaTek Helio P90.

Umělá inteligence

Jednotka také pomáhá k rychlejší komunikaci mezi GPU a CPU. Stabilnější výkon po delší dobu. Chytrý systém dokáže předpovědět přehlcení GPU jednotky a následně podle toho zvýší frekvenci.

Huawei Kirin 810 dokáže zvýšit frekvenci ve chvíli, kdy potřebujete
Huawei Kirin 810 dokáže zvýšit frekvenci ve chvíli, kdy potřebujete

Telefon se tak celý čas přizpůsobuje podle uživatele. Huawei je také hrdý na vylepšenou jednotku obrazového zpracování, kde je vylepšený algoritmus vyvážení bílé barvy a redukce šumu při zpracování RAW snímků. Právě tento nový obrazový senzor by měl dokázat podávat dobrý výkon i na snímcích s nízkým osvětlením.

Huawei Kirin 810 IVP a ISP
Huawei Kirin 810 IVP a ISP

Čip je právě v nově představených telefonech Huawei Nova 5.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
OnePlus vložilo na stránku návodů neznámé zařízení a to včetně 8T Pro
OnePlus

OnePlus má stŕanky s návody pro telefony OnePlus 8T, Nord a jedno neznámé zařízení SS9805 možná se jedná o OnePlus Přečíst si více

Samsung Galaxy Tab S6 s One UI 2.5
Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Tab S6 s novým uživatelským rozhranním One UI 2.5. Toto nové UI je na Galaxy Note 10, S10 Přečíst si více

Nový telefon HTC Desire 20+ odhalen
HTC Desire 20+

Nový mobilní telefon od firmy HTC je již představen. HTC Desire 20+ je k dispozici od zítřka v prodeji, bohužel Přečíst si více

Huawei Petal Search i jako vyhledávač
Huawei Petal Search

Huawei Petal Search nebude fungovat jen pro vyhledávání aplikací, ale také pro vyhledávání zpráv, videí nebo fotografií.

Tágy: