Vypnout reklamy

Huawei představil Kirin 810

Vydáno dne: 25.6.2019

Huawei představil nový čip střední třídy Kirin 810, který jako prvně umístil v telefonech Huawei nova 5. Tento čip je na 7nm výrobním procesu.

Nový čip střední třídy, který je postaven na stejném 7nm výrobním procesu, jako vlajkový telefon Kirin 980. Jedná se také o jediný čip střední třídy, který je postaven právě na 7nm výrobním procesu.

Čip disponuje osmi jádrovým procesorem s Mali-G52 MP6 GPU. CPU se skládá ze dvou silných jáder ARM Cortex-A76 s taktem 2.27GHz a šest malých jáder ARM Cortex-A55 s taktem 1.88GHz.

Huawei Kirin 810
Huawei Kirin 810

Co se týče GPU jednotku, tak Huawei slibuje nárůst o 162% oproti nynější generaci Kirin 710.

Porovnání s konkurencí

V porovnání s konkurencí, tak oproti Qualcomm Snapdragon 730 nabízí Kirin 810 o 11% lepší výkon v jednom vlákně a ve více vláknech (více jáder) tak má zlepšení o 13%. GPU jednotka Mali-G52 MP6 nabízí o 44% lepší výkon než Adreno 618 a to v přepočtu na jednotlivé snímky za sekundu.

Huawei Kirin 810 NPU jednotka
Huawei Kirin 810 NPU jednotka

Kirin 810 má také skrytou zbraň, která se jmenuje DaVinci NPU a jedna se o rubikovou kostku s výpočetními jednotkami. Ta dokáže lépe zvládnou veškeré výpočty pro umělou inteligenci než ostatní vlajkové čipy Snapdragon 855 a MediaTek Helio P90.

Umělá inteligence

Jednotka také pomáhá k rychlejší komunikaci mezi GPU a CPU. Stabilnější výkon po delší dobu. Chytrý systém dokáže předpovědět přehlcení GPU jednotky a následně podle toho zvýší frekvenci.

Huawei Kirin 810 dokáže zvýšit frekvenci ve chvíli, kdy potřebujete
Huawei Kirin 810 dokáže zvýšit frekvenci ve chvíli, kdy potřebujete

Telefon se tak celý čas přizpůsobuje podle uživatele. Huawei je také hrdý na vylepšenou jednotku obrazového zpracování, kde je vylepšený algoritmus vyvážení bílé barvy a redukce šumu při zpracování RAW snímků. Právě tento nový obrazový senzor by měl dokázat podávat dobrý výkon i na snímcích s nízkým osvětlením.

Huawei Kirin 810 IVP a ISP
Huawei Kirin 810 IVP a ISP

Čip je právě v nově představených telefonech Huawei Nova 5.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Kirin 9000 v testu
Huawei Mate 40

Nový čip Kirin 9000 v testu na Geekbench. Nabízí silný výkon a lepší, jak Snapdragon 865. Pojďme se tedy podívat, Přečíst si více

Square Enix vydá Tomb Raider Reloaded na mobilní telefony
Hra Tomb Raider Reloaded

Square Enix vydá novou hru Tomb Raider Reloaded. Jedná se o hru na mobilní telefony v kresleném grafickém zpracováním.

Xiaomi Mi Air 2 Pro sluchátka
Xiaomi Mi Air 2 Pro

Nová sluchátka Xiaomi Mi Air 2 Pro k dispozici. Sluchátka stojí okolo 100$ a nabízejí aktivní potlačení hluku, nový kodek Přečíst si více

Samsung Galaxy A52 kamerové specifikace
Samsung Galaxy A72

Samsung dorazí s Galaxy A52 v prosinci tohoto roku a my máme k dispozici specifikace kamery tohoto telefonu a také Přečíst si více

Tágy: