Vypnout reklamy

Huawei představuje HarmonyOS

Huawei představuje svůj nový operační systém HarmonyOS, který může nahradit systém Android v budoucnu. Huawei již dal vývojářům balíčky pro vývojáře, které slouží pro vývoj aplikací pro systém HarmonyOS.

Appgalery Huawei

Huawei oficiálně představil svůj operační systém HarmonyOS na konferenci vývojářů v Dongguan, Čína. Podle šéfa Richard Yu byl systém vytvářen od roku 2017 a první produkt, který na něm poběží se představí zítra pod značkou Honor.

Huawei má za cíl s tímto systémem poskytnou open-source platformu, která dokáže běžet na chytrém telefonu, hodinkách, TV, tablete, PC a dokonce i automobilů.

HarmonyOS je systém, který má základ microkernel, což znamená, že využívá co nejméně prostředků a chlubí se tak vysokou rychlostí a minimální odezvou. Open-source, který je zabezpečen s TEE pro lepší bezpečí na zařízení. Arc compiler v Harmony OS podporuje hlavní programovací jazyky C, C++, Java, JavaScript a Kotlin.

Nahrazeni Androidu?

Harmony OS může teoreticky nahradit Android v telefonech, ale Google má spoustu služeb, které HarmonyOS stále nemá. Teď také záleží, jak komplikovaný je přechod z Android na HarmonyOS. Harmony OS však podporuje všechny Android aplikace stejně jako HTML5 a Linuxové.

Cíl

Cílem Harmony OS je převzít nadvládu Android systému a stát se tak jedničkou na světovém trhu. Huawei okamžitě poskytuje vývojářům vývojářské balíčky pro tvorbu aplikací, které následně firma integruje do operačního systému. Věříme, že brzy se dozvíme ještě více informací.