Vypnout reklamy

První telefon na systému HongMeng OS ke konci roku

První telefon na systému HongMeng OS bude k dispozici pravděpodobně v posledním čtvrtletí tohoto roku. HongMeng je ochranná známka v EU.

Huawei Kirin 810

Je zde spousta zmatků ohledně Huawei a jeho dalšího směřováni poté, co na ně bylo uvaleno embargo ze strany USA. Každý doufal, že 29. června přijde prezident Donald Trump s uvolněním tohoto Embarga a dovol některým dodavatelům dále dodávat technologie firmě Huawei.

Podle Donalda Trumpa však firmy mohou dodávat firmě Huawei tedy pokud se nejedná o ohrožení národní bezpečnosti. Nicméně minulý týden na svém Twitteru prezident oznámil další CLA na zboží ve výši 300$ miliard dolarů. Tato CLA se vztahují i na chytré telefony (iPhone vyráběny v Číně) a další spotřebitelské zboží.

Očekávalo se tedy, že Huawei bude vyjmuta z tohoto listu a bude moci používat Android i čipy od Qualcomm. Nestalo se tak.

HongMeng OS v EU

Firma proto hledá cestu, jak se osamostatnit. Huawei tedy pracuje na svém vlastním systému. Na Evropském trhu si nechalo registrovat ochrannou známku jako je HongMeng, ale i ArkOS. Nedávno však z Huawei zaznělo, že systém HongMeng byl původně vytvářen pro průmyslové stroje a nikoliv pro chytré telefony. Firma proto testuje Ruský operační systém zvaný Aurora. Jedná se o open-source Sailfish OS, který vznikl z MeeGo.

Huawei Mate X
Huawei Mate X

Nicméně dnes má firma Huawei HongMeng OS představit v Dungguan. A také bylo řečeno, že první telefon s HongMeng bude dostupný ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku za 289$.

V této fázi firma testuje, jak moc je systém HongMeng kompatibilní s ostatními aplikacemi. Nejmenovaný zdroj také řekl, že HongMeng nabízí kryptografické funkce k zabezpečení osobních dat a to lépe jak na systému Android. Nový HongMeng tak budou konkurencí Androidu. Firma Google již také pracuje na novém systému Fuschia OS.

Mate 30 později?

Je možné, že první telefon s tímto systémem bude Huawei Mate 30, protože právě tento telefon by nemohl mít přístup na Google obchod.