Vypnout reklamy
9.8.2019

První telefon na systému HongMeng OS ke konci roku

Je zde spousta zmatků ohledně Huawei a jeho dalšího směřováni poté, co na ně bylo uvaleno embargo ze strany USA. Každý doufal, že 29. června přijde prezident Donald Trump s uvolněním tohoto Embarga a dovol některým dodavatelům dále dodávat technologie firmě Huawei.

Podle Donalda Trumpa však firmy mohou dodávat firmě Huawei tedy pokud se nejedná o ohrožení národní bezpečnosti. Nicméně minulý týden na svém Twitteru prezident oznámil další CLA na zboží ve výši 300$ miliard dolarů. Tato CLA se vztahují i na chytré telefony (iPhone vyráběny v Číně) a další spotřebitelské zboží.

Očekávalo se tedy, že Huawei bude vyjmuta z tohoto listu a bude moci používat Android i čipy od Qualcomm. Nestalo se tak.

HongMeng OS v EU

Firma proto hledá cestu, jak se osamostatnit. Huawei tedy pracuje na svém vlastním systému. Na Evropském trhu si nechalo registrovat ochrannou známku jako je HongMeng, ale i ArkOS. Nedávno však z Huawei zaznělo, že systém HongMeng byl původně vytvářen pro průmyslové stroje a nikoliv pro chytré telefony. Firma proto testuje Ruský operační systém zvaný Aurora. Jedná se o open-source Sailfish OS, který vznikl z MeeGo.

Huawei Mate X
Huawei Mate X

Nicméně dnes má firma Huawei HongMeng OS představit v Dungguan. A také bylo řečeno, že první telefon s HongMeng bude dostupný ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku za 289$.

V této fázi firma testuje, jak moc je systém HongMeng kompatibilní s ostatními aplikacemi. Nejmenovaný zdroj také řekl, že HongMeng nabízí kryptografické funkce k zabezpečení osobních dat a to lépe jak na systému Android. Nový HongMeng tak budou konkurencí Androidu. Firma Google již také pracuje na novém systému Fuschia OS.

Mate 30 později?

Je možné, že první telefon s tímto systémem bude Huawei Mate 30, protože právě tento telefon by nemohl mít přístup na Google obchod.

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.