Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Huawei prošel u nezávislého poskytovatele bezpečnostních služeb ERNW v Německu

Huawei prošel u nezávislého poskytovatele bezpečnostních služeb ERNW v Německu

Vydáno dne: 5.6.2020

Obavy z kybernetické bezpečnosti 5G sítě od Huawei nejsou na místě a potvrdil to i úřad ERNW, který se stará o analýzu bezpečnosti na území Německa.

Společnost ERNW provedla technickou analýzu zdrojového kódu Huawei UDG v 5G sítích a neshledala žádné problémy, se se týče zadních vrátek. Zároveň pochválila kvalitu zdrojového kódu. Zpráva od společnosti uvádí, že sítě 5G od Huawei jsou bezpečné a spolehlivé.

Společnost kontrolovala zdrojový kód pro UDG komponenty v belgickém Huawei Cyber Security Transparency Centre.

Přezkum dále ukázal komplexitu zdrojového kódu a duplicitní kód byl velmi zřídka přítomen. Binární soubory jsou kompilovány s bezpečnými možnostmi kompilace.

V přezkumu se také hovoří o otevřeném zdrojovém kódu, úpravě kódu jakožto dokumentace a správce záplat, které splňují veškeré moderní standardy. Výsledek technického přezkumu je ukazatelem, že Huawei zavedl vyspělý a vhodný proces softwarového inženýrství.

Firma Huawei pracuje a aktivně řeší bezpečnostní rizika a to s vládními institucemi, partnery i zákazníky. Huawei navíc masivně investoval peníze do bezpečnosti koncových zákazníků a bere tuto oblast jako oblast klíčové priority.

Zpráva od ERNW je k dispozici online a to zde

Buroň Tomáš
Tágy: