Vypnout reklamy

Huawei s fotoaparátem v displeji a periskopickým zoom.

Chytrý telefon Huawei s displejem přes celou přední část a se selfie kamerou pod obrazovkou. Na novém patentu něco takového firma Huawei vyvíjí. Jestli se však dostane na trh, není tak úplně jasné.

Již nyní se očekává telefon Mate 40 a Mate 40 Pro a tyto telefony mají fotoaparát s dvojitým děrováním displeje, tak jak u P40 Pro Plus verze. Opětovně Mate 40 nabídne nejlepší fotoaparát.

Huawei
Huawei

Nicméně minulý měsíc se psalo o chytrém telefonu Huawei s 5 fotoaparáty a selfie kamerou pod displejem. Nyní byl udělán patent, na který se můžete podívat níže.

V říjnu 2019 podala firma Huawei patent k CNIPA a vydán byl 18. září 2020. Přední strana telefonu vypadá moderně, má úzké okraje obrazovky a je také zaoblený. Jelikož zde není vidět selfie kamera, tak je pravděpodobně pod displejem.

Prvním telefonem s takovou technologií byl ZTE Axon 20 5G. Kdy takový telefon z patentu dorazí není zcela jisté.

Periskopický zoom senzor

Dále má Huawei periskopický senzor kamery se zoom. V některých modelech je kamera umístěna v levém horním rohu, druhý model uprostřed a třetí model má kameru v pravém horním rohu.

Huawei
Huawei

Nicméně počet kamer je stejné, jen se mění jeho umístění. Blesk je pak umístěn uprostřed. Huawei již má několik fotoaparátu se zoomem a na trhu je Huawei P40 Pro Plus s 10x hybridním zoom.

Dále tady vidíme USB-C, reproduktor, mikrofon a také 3.5mm audio jack pro sluchátka.

Zdroj

Buroň Tomáš