Vypnout reklamy

Huawei si registrovalo další ochrannou známku OS – Harmony

Vydáno dne: 26.7.2019

Firma Huawei si nechala patentovat další název pro svůj operační systém. Firma to tedy s přechodem na svůj systém myslí zcela vážně.

Huawei si nechalo registrovat další ochrannou známku v Evropské Unií. Jedná se o značku Harmony pro operační systém pro mobilní telefony a PC.

Požadavek byl podán 12. července 2019 a zrovna se zkoumá. Harmony se připojí k názvu ARK. Oba názvy tak může Huawei použít pro svůj vlastní operační systém. V jiných státech se třeba může objevit jako původní název HongMeng OS (myslíme si, že takto se objeví spíše v Číně.).

Systém se už dlouhodobě vyvíjí

Nový systém je už dlouho ve vývoji. Jedná se o celkový ekosystém postaven na linuxovém jádru, stejně jako Android. Veškeré informace se dostaly na povrch poté, co začala obchodní válka USA – Čína.

Budování 5G sítě je v ohrožení
Budování 5G sítě je v ohrožení

I přesto, že USA zvažují zmírnění sankcí, tak firma ve svém vývoji bude pokračovat a je pravděpodobné, že na systém přejde, protože již nelze USA věřit, jestli to neudělá znovu. Pro Huawei to má katastrofické následky a tohle si nemůže taková firma dovolit.

1 milión testerů

Podle všeho nový systém by měl dorazit ke konci tohoto roku. Již teď je na světě asi 1 milión telefonu s tímto systémem, který se testuje. Huawei říká, že systém je mnohem rychlejší než Android na jejich mobilních telefonech.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: