Vypnout reklamy

Nový čip s umělou inteligencí od firmy Huawei byl představen. Jedná se o nejvýkonnější čip v této oblasti a vývoj probíhal hodně dlouho.

Nový procesor s umělou inteligencí a zároveň nejvýkonnější. Již minulý rok Huawei oznámil strategií v oblasti umělé inteligence a prozatím se podle něho posouvá vše podle plánu.

Nový procesor patří do čipových sad Ascend-Max. Společnost oznámila plánované specifikace procesoru již na akci Huawei Connect 2018. Po roce neustálého vývoje ukazují výsledky testů, že procesor Ascend 910 plní své výkonnostní cíle s mnohem nižší spotřebou, než se vůbec plánovalo.

Nový procesor disponuje výkonem až 256 teraFLOPS. Navzdory svému bezkonkurenčnímu výkonu je maximální spotřeba Ascend 910 s pouze 310 W.

Rozvojové cíle pro rámec AI

  • Snadný vývoj, který dramaticky snižuje čas a náklady
  • Efektivní provedení: využívá co nejmenší množství zdrojů s nejvyšší možnou hodnotou OPS/W
  • Přizpůsobitelné pro všechny způsoby použití

MindSpore znamená významný pokrok směrem k těmto cílům. S rostoucím významem ochrany soukromí je podpora všech způsobů použití důležitější než kdy jindy.

Zdroj: Tisková zpráva Huawei

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.