Vypnout reklamy

Huawei vytváří alternativní aplikaci k aplikaci Google Mapy. Chce tak nabídnou vlastní navigační aplikaci kvůli zákazům ze strany US.

22.8.2019

Huawei vytvoří alternativu ke Google mapám

Nová aplikace od Huawei má podle všeho nahradit Google mapy. Podle všeho se bude jednat o aplikaci Map Kit. jedná se o odpověď na zákaz používání Google Android systému a s ním spojenými aplikacemi.

Huawei je tedy chce nahradit a následně implementovat do svého systému HarmonyOS. Jedná se o ambiciózní plán, ale nemyslíme si, že jen tak se to podaří.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Rozšířená realita

V delším časovým horizontu firma bude nabízet real-time informace o provozu na silnicích a chtějí vytvořit vysoce sofistikovaný navigační systém, který dokáže detekovat přejetí z pruhu do pruhu a mnohem více.

V roli je také podpora rozšířené reality. Nicméně je potřeba, aby prvně našel Huawei vývojáře, kteří se na tom budou podílet. Již teď firma láká vývojáře do svého obchodu v Harmony OS.

Bude zajímavé sledovat, jak se Huawei na tomto trhu s aplikacemi uchytí a jestli dokáže porazit rivaly jako je Google nebo třeba Yandex.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.