Vypnout reklamy

Huawei vytvoří alternativu ke Google mapám

Vydáno dne: 22.8.2019

Huawei vytváří alternativní aplikaci k aplikaci Google Mapy. Chce tak nabídnou vlastní navigační aplikaci kvůli zákazům ze strany US.

Nová aplikace od Huawei má podle všeho nahradit Google mapy. Podle všeho se bude jednat o aplikaci Map Kit. jedná se o odpověď na zákaz používání Google Android systému a s ním spojenými aplikacemi.

Huawei je tedy chce nahradit a následně implementovat do svého systému HarmonyOS. Jedná se o ambiciózní plán, ale nemyslíme si, že jen tak se to podaří.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Rozšířená realita

V delším časovým horizontu firma bude nabízet real-time informace o provozu na silnicích a chtějí vytvořit vysoce sofistikovaný navigační systém, který dokáže detekovat přejetí z pruhu do pruhu a mnohem více.

V roli je také podpora rozšířené reality. Nicméně je potřeba, aby prvně našel Huawei vývojáře, kteří se na tom budou podílet. Již teď firma láká vývojáře do svého obchodu v Harmony OS.

Bude zajímavé sledovat, jak se Huawei na tomto trhu s aplikacemi uchytí a jestli dokáže porazit rivaly jako je Google nebo třeba Yandex.

Buroň Tomáš
Tágy: