Vypnout reklamy

Huawei ztrácel trh v posledním čtvrtletí roku 2020

Poslední tři měsíce konce roku 2020 byly silné pro firmu Apple. Společnost dokázala prodat nejvíce telefonu iPhone během jednoho kvartálu a to celkem 81.8 miliónů.

Tímto si Apple navýšil podíl na trhu mezitím co firma Samsung meziročně propadla o 12% a to na 62 miliónů prodaných telefonu.

Huawei navíc vypadl i z TOP 5 a to poprvé po šesti letech, co se firma dostala do TOP 5 mobilních výrobců. Právě konkurence jako je Xiaomi silně roste a to o celých 31%, kdy firma prodala 43.4 miliónů jednotek.

Nicméně Huawei je potrestán ze strany US a to je odnětím Google služeb. Zákazníci se tak více přesouvají zájmena ke Xiaomi. Honor se však od firmy Huawei oddělil a může tak být nástupcem firmy Huawei.

Bude to však chvílí trvat, protože se musí dojednat. Pandemie COVID-19 však na trhu s mobilními telefony moc rozruchu neudělala. Tedy trh klesl asi o 2% za celý rok. Zotavení bylo zájmena ve třetím a čtvrtém kvartálu roku 2020.

Když se podíváme na rok 2020, tak Samsung má 20% podíl na trhu, Apple 16%, Huawei 15% i s Honorem, Xiaomi 12%, Oppo 9% a ostatní 28%.

Zdroj

Buroň Tomáš