Vypnout reklamy

IKEA přichází s vlastním Wi-Fi reproduktorem

IKEA Lampa

Právě spolupráce firmy IKEA a Sonos dostala na svět nový reproduktor SYMFONISK. Ten se začne prodávat 28. listopadu. Pojďme se na něho podívat.

IKEA již nabízí několik inteligentních zařízení a nechybí mezi nimi například chytré osvětlení. Nicméně s reproduktorem posouvá firma chytrost o něco dále. Nechybí ani podpora Spotify.

IKEA si vytvořila i samostatnou obchodní divizi pro tyto chytré věci, takže IKEA to myslí opravdu vážně a chce se tak zaměřit více na chytrou domácnost.

Ceny

SYMFONISK nabídne klasickou stolní lampu Wi-Fi reproduktorem za 4690,- Kč a polici s Wi-Fi reproduktorem za 2690,- Kč dostupný ve dvou variantách. V některých zemích se již tyto produkty prodávají, ale k nám dorazily právě teď.

IKEA se na cestu chytré domácnosti vydala již v roce 2012, kdy představili výrobky pro bezdrátové dobíjení.

Nákupní data z IKEA potvrzují, že v České republice spousta lidí utrácí nejvíce peněz za tyto chytré produkty, takže zájem firmy na uvedení těchto produktů je na trhu velký.

Z celého regionu IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko utrácejí za nákup chytrých produktů nejvíce peněz právě Češi. Celkově zákazníci v regionu nakoupili 67 704 různých Home smart výrobků v hodnotě 1 529 991 eur, z toho jen Češi za ně utratili 722 149 eur (28 332 ks),“

Radka Nováková, Sales Leader v IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko

Další výrobky z řad Home smart

Výrobky z řady Home smart zahrnují kromě reproduktorů SYMFONISK také chytré osvětlení, Bluetooth reproduktory ENEBY, chytré rolety KADRILJ a FYRTUR s funkcí časování a příslušenství pro bezdrátové nabíjení. Srdcem chytrého domova je brána TRÅDFRI a aplikace IKEA Home smart. K bráně TRÅDFRI je možné přidat chytré osvětlení i rolety a vše ovládat pomocí aplikace. Aplikace umožňuje ovládat každé svítidlo samostatně, vytvářet různé světelné nálady a také stahovat a vytahovat rolety.

Zdroj: Tisková zpráva IKEA