Vypnout reklamy

Jak dlouho vydrží baterie v Sony Xperia 1 II?

Vydáno dne: 9.8.2020

Jak dlouho vydrží baterie v Sony Xperia 1 II? Je lepší, než jeho předchůdce? Pojďme se o tom přesvědčit.

Asi každého před koupí nového telefonu zajímá, jak dlouho vydrží baterie bez nabíjení? Novější telefony jsou zájmena pro rychlejší nabíjení, než pro větší baterií, ale pomalu se tento trend mění.

Test probíhal na serveru gsmarena. Nyní mají k dispozici i odladěný firmware, takže test bude odpovídat realitě.

Výdrž baterie

Telefon vydrží 10 hodin při sledování webu na Wi-Fi, což je oproti původní verzi Xperia 1 zlepšení asi o hodinku. Na dnešní standardy slušná výdrž, když telefon má minimálně 60Hz displej.

Taktéž jsme se dočkali zlepšení v oblasti výdrže volání, kdy Xperia 1 II zvládla volat až 31 hodin, což starší telefon zvládal jen na 25 hodin.

Nová Xperia 1 II podporuje USB Power Delivery až do výkonu 21W a dostanete telefon s 18W nabíječkou. Z nuly na 100% telefon nabijete za 1 hodinu a 51 minut.

Nicméně z úplně prázdné baterie na 46% se dostanete za půl hodiny. Xperia 1 II podporuje i bezdrátové nabíjení a má certifikaci pro výkon 11W.

Vylepšená funkce optimalizace baterie

Udržování životnosti baterie
Udržování životnosti baterie

Xperia 1 II přichází s funkcí optimalizace baterií k tomu, aby baterie netrávila tolik času nabíjením a nabíjela rovnoměrně. Důvodem je zkracování životnosti. Je to udělané kvůli zdraví baterie. Nicméně telefon se učí, a pokud to bude potřeba, podle vašich nabíjecích návyků, tak se na 100% nabije velmi rychle.

Aby baterie degradovala na 80% své původní kapacity, tak ji to bude trvat dvakrát tak dlouho, než bez této funkce.

Herní zážitek, bez degradace baterie

H.S. stands for Heat Suppressio
H.S. stands for Heat Suppressio

Dále je tady nová funkce, jako součást vylepšení herního zážitku. Když je funkce zapnutá a telefon připojený k nabíječce, tak telefon nebude nabíjen, ale bude pouze získávat energií ze sítě. To je dobrý nápad kvůli tomu, že se omezí zahřívání baterie a tím i její degradace.

Buroň Tomáš