Jak nastavit v aplikaci YouTube, aby se přehrávaly videa v nejvyšší kvalitě?

V minulosti bylo přehrávání v nízké kvalitně nebo ve kvalitě, která šetřila data samozřejmostí. Nicméně v době, kdy jsou neomezené tarify s neomezeným přenosem, tak je toto šetření dat zbytečností. Ještě někteří operátoři však toto omezení i přesto, že jde o neomezený tarif, tak aplikují po několika GB. Ale už jich moc není.

Pojďme se podívat, jak nastavit nejvyšší kvalitu v rámci YouTube aplikace a to ve výchozím nastavení. Aplikaci YouTube si musíte stáhnout z Google Obchodu a následně budete moci prohlížet jednodušeji YouTube videa ukládat si svá oblíbená videa. Mnohem lepší, než chodit přes prohlížeč.

Mnoho uživatelů ani nastavení kvality nezajímá a jsou spokojení s tím, co mají a tedy automatické nastavení. Nicméně někdy automatické nastavení nedělá přesně to, co potřebujete a šetří data.

Klikněte na aplikaci YouTube a vpravo nahoře na vaší profilovou fotku. Následně zamiřte do nastavení -> Nastavení video kvality a zde si vyberte, že chcete mít „nejvyšší kvalitu přenosu“ pro Wi-Fi i mobilní data (pokud máte neomezený tarif).

Změnu kvality obrazu určitě hned rozpoznáte. Tuto kvalitu však můžete i měnit tak, že kliknete u videa na ozubené kolečko a zvolíte si jaké rozlišení chcete (dostupné podle toho, co nabízí za rozlišení samotný autor videa).