Jak šel čas s Google Pixel telefony

Jak šel vývoj telefonu Google Pixel a co nám během čtyř let Google nabídl? Výhodou těchto telefonu je okamžitá aktualizace systému.
Google Pixel 4a

Google ukončil sérií telefonu pod značkou Nexus a přišel s novou sérií a to řadou Pixel. Stalo se tak v roce 2016. Google se tak vydal na cestu, kdy nechtěl prodávat jen pár telefonu, ale chtěl začít prodávat prémiové produkty.

Výhodou těchto telefonu je rychlejší aktualizace systému a to právě díky tomu, že telefony pocházejí přímo od Google a tak dostávají čistý android.

Google Pixel 2 a Pixel XL 2

Android 8.1 Oreo
Android 8.1 Oreo

Druhá generace těchto mobilních telefonu Pixel přinesly důležité novinky. Patří mezi ně světlejší displej, lepší kamera, dvojitý reproduktor. Nicméně už v roce 2017 byl 3.5mm audio jack z telefonu odsraněn.

Čip tohoto telefonu byl Snapdragon 835.

Google Pixel 3 a Pixel 3 XL

Google Pixel 3
Google Pixel 3

Google si v roce 2017 vybudoval svou reputaci a v roce 2018 vydal pravděpodobně nejlepší telefon této série. K dispozici je nová kamera s módem pro ještě lepší focení ve tmě. Díky softwaru, který dokáže zkombinovat několik obrázků v nízkých světelných podmínkách. Lze tak fotit bez použití LED blesku a i přesto získat hezké fotky.

Pixel 3 dorazily s velkým rámečkem a to i přesto, že v té době vycházely telefony s malým rámečkem.

Google Pixel 3a a 3a XL

Pixel 3a XL
Pixel 3a XL

V květnu 2019 dorazily telefony, které mířili do střední třídy. Tyto telefony stojí pouze okolo 9000,- Kč, což je poloviční cena vlajkového telefonu. Přitom telefony nabízejí podobné kamerové schopnosti.

Nicméně tyto telefony byly vyrobeny celé z plastu a není zde použité prémiové sklíčko. Za druhé je tady pomalejší procesor, avšak to není žádný problém, protože software v telefonu je odladěný.

Google Pixel 4 a 4 XL

Google Pixel 4
Google Pixel 4

Nejnovější vlajkové telefony dorazily na konci roku 2019. Telefony nabízejí vylepšený fotoaparát i druhý senzor s teleskopickou čočkou. Další novinkou je nový typ displeje AMOLED s 90Hz.

Google taktéž vylepšil reproduktory. Problémem je však malá baterie u Pixel 4 telefonu, která nevydrží ani celý jeden den