Vypnout reklamy

Jak vyměnit baterií u Samsung Galaxy A5 2016

Samsung Galaxy A5 2017

V případě, kdy výdrž baterie není to co to bývalo, tak máme zde návod, který ukazuje, jak telefon rozdělat až na úroveň baterie. Nicméně v každé části buďte velmi opatrní. Je zde i lepidlo, takže k tomu, abyste vše dostali zase zpět, tak bude potřeba koupit lepidlo právě pro mobilní telefony. Najdete ho v různých servisech.

Předtím, než baterií budete chtít vyměnit, tak mějte baterií vybitou pod 25%, protože jinak hrozí, že baterie vybouchne nebo se něco stane jiného. Čím více baterie je vybitá, tím menší nebezpečí hrozí.

Prvně musíte odstranit zadní část telefonu. Připevněte přísavku na zadní stranu a strčte něco tenkého ze strany. Následně potáhněte nahoru. V takové situaci se alespoň trošku zadní strana odlepí.

Následně je potřeba posunout se směrem doprostřed telefonu a na místo, kde bylo původně tento modrý prvek, tak vložit další, se kterým uděláte kolečko kolem spodního pravého rohu až do levého rohu telefonu.

Následně se snažte umístit veškeré prvky i v horní Části telefonu a poté od spodní části začněte kryt oddělávat. Pozor při oddělování zadní části, abyste neponičili NFC anténu. Buďte si jistí, že odstraníte veškeré lepidlo předtím, než začnete dávat nové.

Po odstranění zadního krytu

Odstraňte kryt, odstraňte SIM kart box z pravé části telefonu v rámečku a následně odmontujte 17 šroubů okolo rámečku.

Následně tento rámeček odstraňte. Pod tímto vším je totiž baterie, kterou chceme oddělat.

Výměna samotné baterie

Odstraňte prvně plast ze spodní části u baterie. A posléze opatrně odstraňujte tuto baterií. Opětovně je baterie po stranách přilepena. Jak sami můžete vidět, tak je vše uděláno tak, aby měla baterie dobré chlazení a nedošlo k explozi, proto je baterie přilepená, aby držela co nejvíce.

Zdroj i obrázky: ifixit.com