Vypnout reklamy

Jaké telefony obdrží nový Snapdragon 888?

Qualcomm

Nový čip od Qualcomm byl představen. Jedná se o Snapdragon 888 a zamíří hned na začátku roku mezi vlajkové telefony jednotlivých společností. Nyní se předbíhají, kdo bude první.

Vypadá to, že závod vyhraje firma Xiaomi, kde hlavní šéf Lei Jun řekl při summitu Snapdragon informaci, že Mi 11 bude prvním telefonem s tímto vlajkovým čipem a váží si tak loajálnosti obou firem.

Nicméně Samsung Galaxy S21 bude pravděpodobně druhý telefon s tímto čipem, protože ten má dorazit v lednu roku 2021. Nový telefon Xiaomi Mi 11 by tak musel dorazit někdy na začátku roku nebo ještě do konce tohoto roku.

Co se tedy týče telefonu Xiaomi Mi 11, tak ten bude mít neobvyklé uspořádání fotokamery, dva velké senzory na zadní straně doplněný jedním malým senzorem k tomu je i LED blesk.

OnePlus

OnePlus sice nevydá telefon na začátku roku, ale časový úsek je polovina roku 2021, takže není zcela jisté, kdy to bude. My předpovídáme květen 2021. Má dorazit s čipem Snapdragon 888. Společnost věří, že právě inovativní technologie s 5G podporou pomůže jak hrám, kameře, tak i dalším aspektům vlajkového telefonu OnePlus.

Čip nabízí totiž vylepšený 5G modem, 5nm výrobní proces Qualcomm X60 modemu, šestou generaci AI s novým Hexagon procesorem, rychlou GPU jednotku Adreno a o 35% rychlejší obrazový senzor.

Nokia 10

I společnost HMD Global se k tomu vyjádřila. Všichni čekali, že společnost řekne, že nová Nokia 9.3 bude disponovat novým čipem Snapdragon 888 ale není tomu tak.

Nicméně telefon s tímto čipem společnost uvede až ke konci roku 2021, takže konkurence ji trošku utíká.

Takže v telefonu, který byl už několikrát odložen a to je Nokia 9.3 PureView, tak nalezneme již rok starý vlajkový čip, tedy vylepšený Snapdragon 865+ (má pouze zvednuté takty).

Nokia 9.3 tak možná bude vydaná jako budgetový vlajkový telefon nebo spadne do vyšší střední třídy.