Vypnout reklamy

Qualcomm představil vlajkový čip Snapdragon 888

Nové jméno, nová architektura, nový modem. Qualcomm se rozhodl zcela proměnit svůj čip a nejmenuje se Snapdragon 875, ale nese název Snapdragon 888.

Tento čip nabídne Adreno GPU, který míří na 144fps pro hraní mobilních her a zároveň je v nabídce aktualizace ovladačů této grafické jednotky po vzoru PC.

Co se týče obrazového senzoru Spectra ISP, ta ten je o 35% rychlejší, než předchozí generace a zvládne až 2.7 gigapixel za sekundu (120 fotek při 12MPx rozlišení). Což bude požehnáním pro výpočet fotografií s vylepšeným hardwarem pro strojové učení.

Qualcomm přepracovat procesor 6. generace Hexagon, který nyní zvládá 26 TOPS (umělá inteligence). Snapdragon 865 zvládal 15 TOPS a Apple zvládá 11 TOP s M1.

Snapdragon 888 bude mít třetí generaci modemu Snapdragon X60 5G. V nabídce je sub-6 a mmWave 5G s podporou veškerých dodavatelů sítě ve světě. Je zde i světová podpora multi-SIM.

Co se týče Wi-Fi, tek je tady 6E (pracuje v 6GHz pásmu), a také nechybí Bluetooth 5.2.

Šéf společnosti Xiaomi Lei Jun sdělil, že právě telefon Xiaomi Mi 11 bude prvním telefonem s tímto vlajkovým čipem Snapdragon 888.

Na celý keynote z prvního dne od Qualcomm se můžete podívat níže

Zdroj