Vypnout reklamy

Japonsko plánuje zakázat Huawei a ZTE

Vydáno dne: 9.12.2018

Huawei a ZTE čelí podezřením na špionáž. Nicméně je to velmi těžké potvrdit, protože se stále neobjevily žádné oficiální informace z šetření. Obě tyto společnosti čelí útoky ze strany USA. Bohužel tyto útoky se proměnili v celosvětový problém a to včetně Austrálie, Nového Zélandu nebo UK. Když vezmeme v potaz celou tuto situaci + zatčení […]

Huawei a ZTE čelí podezřením na špionáž. Nicméně je to velmi těžké potvrdit, protože se stále neobjevily žádné oficiální informace z šetření. Obě tyto společnosti čelí útoky ze strany USA. Bohužel tyto útoky se proměnili v celosvětový problém a to včetně Austrálie, Nového Zélandu nebo UK.

Když vezmeme v potaz celou tuto situaci + zatčení spolupracovníka firmy Huawei v Kanadě, tak Japonsko začalo zvažovat kroky v případě, že jsou veškeré informace pravdivé.

Podle všeho se však bude jednat o obecná opatření na posílení informační bezpečnosti, které ovlivní fungování těchto dvou firem v Japonsku.

Budování 5G sítě je v ohrožení

Budování 5G sítě je v ohrožení

Problémem jsou ztráty na úrovní obyčejných zákazníků, tak na úrovni firem, kde budou ztráty mnohem větší. Huawei totiž dodává zařízení pro NTT Docomo a KDDI Corp. nechybí ani spolupráce se skupinou SoftBank Group Corp (v této chvíli vlastní US Sprint Corp) a plány na budování 5G sítě jsou v ohrožení.

Akcie firmy ZTE jsou opět v problémech a propadly se o 5.7% na základě celkového výprodeje na trzích po zatčení spolupracovníka Huawei.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: