Vypnout reklamy

Jedná se o další vlajkový telefon Huawei?

Huawei Mate

Pokud Huawei bude pokračovat ve svém klasickém vydáváním telefonu, tak se máme na co těšit, protože ještě ke konci roku dorazí Mate 30. Nicméně firma si nechala patentovat něco zajímavého a možný potenciální design pro Mate 30.

Displej na zadní straně a periskopická kamera

Stejně jako nynější vlajkový telefon, tak patent odkrývá trojitou kameru na zadní straně. Jedná se však o horizontální uspořádání těchto senzorů.

Huawei Mate
Huawei Mate

Jelikož se jedná jen o klasický patent designu, tak nemáme k dispozici žádné informace ohledně zadní kamery a jejich specifikací. Nicméně podle odstínu senzoru na pravé straně víme, že tento telefon bude disponovat 10x bezztrátovým zoom. Prostřední a senzor na levé straně bude klasický a širokoúhlý. Na levé straně taktéž vidíme LED blesk.

Důvodem pro horizontální umístění kamery je druhý displej, který je na zadní straně hned pod těmito kamerami. Ve chvíli, kdy je telefon položen displejem na stůl, tak se objeví „always-on-displej“ na jeho zádech. Displej bude ukazovat relevantní informace jako je čas nebo počasí.

Displej od okraje k okraji a 3D rozpoznávání tváře

Huawei Mate
Huawei Mate

Stejně jako série Huawei P30, tak i tento telefon bude mít displej od okraje k okraji. Telefon je tak téměř bez rámečkový. Avšak v horní části vidíme malý výřez.

Avšak podle všeho Huawei zaměnil selfie fotoaparát k senzoru pro 3D rozpoznávání tváře, protože selfie si díky druhé obrazovce na zádi můžete udělat i zadním fotoaparátem.

Telefon bude mít stále 3.5mm audio jack, USB-C.

K dispozici máme PDF tohoto patentu

Zdroj