Vypnout reklamy

Kdy obdrží telefony Nokia a Xiaomi Android Q?

Systém Android Q

Android Q se teprve nedávno představilo. Vyjít by měl tento systém v srpnu nebo září tohoto roku. Mezitím Google vydá několik beta verzí Android Q a následně ho uvolní jako finální verzi.

Statistika Android

Kromě Pixel telefonu, které jsou samozřejmě okamžitě kompatibilní na tento systém, tak oznámily i dvě další značky, že se přidají do Android Q beta programu.

HMD Global je firma, která stojí za výrobou telefonu Nokia. Potvrdili, že právě Nokia 8.1 bude prvním telefonem, který nabídne Android Q Beta a to přes program developer preview.

Další značkou je právě firma Xiaomi, která stojí za levnými chytrými telefony, ale výkonnými. Podle všeho má Android Q beta vyjít na telefony Mi 9 a Mi Mix 3 5G. Nicméně o Mi Mix 3 5G víme, že se jedná již teď o první 5G telefon s podporou Android Q Beta, avšak tyto dva telefony taktéž obdrží jako první finální verzi Android Q.

Xiaomi beta program

Abyste Android Q beta vyzkoušeli na svém Xiaomi telefonu, tak je potřeba navštívit Xiaomi beta program a stáhnout tento sotftware. Avšak nejedná se stále o finální verzi Android Q. Stále jsou zde chyby, takže se doporučuje užívat software pouze jako testovací a nikoliv na ostrém provozu.