Vypnout reklamy

Kirin 1000 bude na 5nm výrobním procesu. Zároveň bude disponovat novými jádry, které zvednou výkon ale nikoliv energetickou náročnost.

Teprve nedávno Huawei odhalil nový čip Kirin 990 a my už máme informace ohledně Kirin 1000. TSMC v této chvíli využívá 7nm výrobní proces, ale zanedlouho přestoupí na 5nm. Nový čip Kirin 990 disponuje integrovaným 5G modemem.

Huawei se však už dívá do budoucnosti a na vlajkový telefon Mate 40. Nový Kirin 1000 bude vyráběn firmou TSMC na 5nm výrobním procesu. To znamená více tranzistorů na menší ploše, což je větší výdrž telefonu a baterie. TSMC i Samsung má plán, jak dosáhnout 3nm výrobního procesu do roku 2022. Kirin 990 má 10.3 miliardy tranzitsotrů a Kirin 1000 na 5nm procesu může mít až 171.3 miliardy tranzistorů.

Kirin 1000 na nových jádrech Cortex-A77

Mezitím co firma ARM, která má sídlo v Anglií, ale zároveň používá US technologií, tak zakázala využívání jejich technologie firmou Huawei, tak i přesto Huawei vidí do budoucna. Kirin 1000 by měl mít nejnovější jádra Cortex-A77. ARM sama říká, že s využitím jádra A77 nevzroste spotřeba energie a zároveň nabídne o 20% lepší výkon.

Huawei Kirin 990
Huawei Kirin 990

Huawei Mate 30 série s Kirin 990 a integrovaným 5G má docela velký hendikep na trzích mimo Čínu. Firma nesmí nabízet Google služby, takže lidé ve světě s telefonem neobdrží aplikace jako je Google obchod a s ním i další aplikace. Nicméně v Číně se prodejům daří.

Huawei i přesto doufám, že se dokáže dostat přes 300 miliónu prodaných telefonu. Problémem je právě zákaz ze strany US, který tento milník může oddálit.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.