Vypnout reklamy

Kirin 985 od Huawei bude k dispozici s modemy 5G a to ve všech zařízeních s tímto vlajkovým čipem. Jako první dorazí v říjmu Mate série.

Telefon Huawei Mate 30 může být prvním telefonem, který bude disponovat čipem vyroben EUV procesem a podle všeho je tento čip potvrzen samotnou společností. Huawei zároveň implementuje 5G modem do všech těchto nových čipů.

Budoucí vlajkové telefony s tímto čipem budou mít tedy podporu 5G sítě. Metoda výroby tohoto nového procesoru je pomocí FC-PoP metody (FlipChip Package-on-Package), která umožňuje umístění tranzistorů vertikálně. S kombinací Extreme UltraViolet procesem se velikost tranzistorů zmenšila o 20%. Znamená to tedy, že výkon procesoru je vyšší a spotřeba nižší.

Výroba tohoto čipu započne ve třetím čtvrtletí roku 2019 a v telefonech se objeví v říjnu tohoto roku. V té době na řadu přicházejí telefony Mate série. To znamená, že Huawei bude chtít konkurovat procesoru Apple A13.

Kirin 980 čip
Kirin 980 čip

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.