Vypnout reklamy

Telefon Huawei Mate 30 může být prvním telefonem, který bude disponovat čipem vyroben EUV procesem a podle všeho je tento čip potvrzen samotnou společností. Huawei zároveň implementuje 5G modem do všech těchto nových čipů.

Budoucí vlajkové telefony s tímto čipem budou mít tedy podporu 5G sítě. Metoda výroby tohoto nového procesoru je pomocí FC-PoP metody (FlipChip Package-on-Package), která umožňuje umístění tranzistorů vertikálně. S kombinací Extreme UltraViolet procesem se velikost tranzistorů zmenšila o 20%. Znamená to tedy, že výkon procesoru je vyšší a spotřeba nižší.

Výroba tohoto čipu započne ve třetím čtvrtletí roku 2019 a v telefonech se objeví v říjnu tohoto roku. V té době na řadu přicházejí telefony Mate série. To znamená, že Huawei bude chtít konkurovat procesoru Apple A13.

Kirin 980 čip
Kirin 980 čip

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.