Lenovo Z6 Pro propadlo v testu DxOMark a má pouze 95 bodů

Telefon Lenovo Z6 Pro propadlo v testu fotoaparátu na DxOMark. Nový mobilní telefon dosahuje průmérného skóre 95 bodů, což na vlajkový telefon je žalostně málo.

Lenovo Z6

Lenovo představil svůj nový telefon Z6 Pro celkem nedávno a to po své velké kampani, která se právě zaměřovala na funkce fotoaparátu a jeho kvality.

Server DxOMark si telefon vyzkoušel, aby zhodnotil, jak kvalitní fotoaparát tento telefon doopravdy má. Došli však ke strašlivému závěru, jelikož zařízení nedokázalo dostat víc jak 100 bodů v průměrném hodnocení (video + foto) a tím nedosahuje kvalitou na žádný z již vydaných vlajkových telefonu.

Lenovo Z6 Pro
Lenovo Z6 Pro

Když se podíváte na jednotlivé skóre, tak nejvíce bodů táhne právě video nahrávání. Stabilizace je úplně na bodě mrazu. Co se týče fotoaparátu, tak tady je snad nejhorší ZOOM a bokeh efekt, který je v dnešní době velmi populární.

Takových hodnot nedosahuje žádný vlajkový telefon a celkově je tedy fotoaparát špatný. Dynamický rozsah je obvzlášť špatný jak na videu, tak i na fotografiích. Na fotkách lze vidět spoustu artefaktů, jelikož se obraz zpracovává softwarově.

Lenovo Z6 Pro je tedy jen o trošku lepší, než iPhone 8 Plus, ale není lepší ani než OnePlus 6, který byl představen více jak před rokem.

Zdroj