Vypnout reklamy

Levný tablet je ideální dárek pro nejbližší

Hledáte ideální dárek? Pokud máte v rodině někoho, kdo si rád hraje s technickými hračkami, určitě se může stát takovým ideálním dárkem právě tablet. Chcete-li pořídit zařízení levnější, je to velmi dobrá volba pro běžnou konzumaci obsahu, kde patří prohlížení webových stránek, pouštění oblíbených aplikací nebo sledování seriálů a filmů. To vše navíc zvládne obdarovaná osoba z pohodlí svého gauče, u televize nebo v posteli. Jak ale takový levný tablet dobře vybrat? Na to jsme se podívali v našem článku.

Důvody pro pořízení tabletu

Radost někomu můžete udělat, ať už se jedná o dárek pod stromeček, nebo třeba dárek k narozeninám. Často pořizují tablet třeba rodiče dítěti, kde se rozhodně nabízí, že se nevyplatí investovat do takového zařízení příliš mnoho peněz, zejména pokud pořizujete takové zařízení pro ty nejmenší. Proto si vždy před výběrem tabletu ujasněte zejména:

  • Účel použití
  • Cenovou relaci

Pokud bude tedy tablet používat někdo na konzumaci obsahu, rozhodně si vystačí s levnějším modelem. Takové využití totiž zvládne přístroj už zhruba do 5 000 Kč. Samozřejmě je potřeba mít reálná očekávání a od takového zařízení nemůžete za všech okolností čekat perfektní výkon. Na běžnou základní práci, prohlížení webu, pouštění videí a vše ostatní, co jsme zmínili již v úvodu, a co tedy souvisí s konzumací obsahu, však takové zařízení bohatě postačí.

Hledáte-li levné zařízení, v takovém případě si musíte uvědomit, kolik chcete do přístroje opravdu vložit financí. Pro každého totiž může levný tablet znamenat něco jiného. Někdo má strop 5 000 Kč, někdo bude mít strop 10 000 Kč. Čím více připlatíte, tím lepší můžete očekávat parametry, vybírat si lepší displeje, větší kapacitu úložiště a mnoho dalšího. Pojďme se nyní proto podívat také na to, jaké parametry byste měli při výběru tabletu sledovat.

Jaké sledovat parametry?

Řada parametrů, které jsou důležité u tabletů, jsou velmi podobné u mobilních telefonu. Ostatně tablety jsou zařízení ze své podstaty blízká, mají však podstatně větší displej. To, co by nás mělo u tabletu zajímat především, je:

  • Displej
  • Kapacita úložiště
  • Výdrž akumulátoru

Význam klíčových vlastností tabletu

U displeje je velmi důležitá jeho úhlopříčka, která stanovuje využitelnou pracovní plochu. Velikost displeje u tabletu obvykle kopíruje velikost samotného zařízení. Volba velikosti displeje je tedy také otázkou toho, jak kompaktní zařízení hledáme. Pokud nevíte, jak velký rozměr displeje, potažmo tabletu si vybrat, může vám pomoci vybrat si mezi tablety recenze. Obecně platí, že kompaktní zařízení se pohybují kolem 7 palců, pro konzumaci multimédií potom je ideální úhlopříčka okolo 10 palců. Roli hraje také kvalita displeje, přičemž ideálně volte displej typu IPS. V ceně do 5 000 Kč se budou nacházet tablety s rozlišením Full HD, přičemž pokud si připlatíte, můžete získat i vyšší rozlišení a tedy jemnější zobrazení.

Pamatujte určitě také na kapacitu úložiště, kde minimem by mělo být 32 GB, ale určitě bude lepší, pokud investujete do 64 GB a více. Záleží hodně na tom, co bude chtít obdarovaná osoba na tabletu uchovávat, případně zda bude využívat spíše cloudové služby.

Zapomínat není dobré ani na výdrž akumulátoru, přičemž taková minimální akceptovatelná vydrž se u dnešních tabletů pohybuje okolo 6 hodin. Tady ale není nutno asi dodávat, že čím více, tím lépe.

Kdo bude tablet používat?

Při pořízení tabletu, stejně jako například u notebooku, který chcete věnovat jako dárek, určitě hraje hlavní roli to, co jsme zmínili už na začátku. A sice, kdo vlastně bude tablet používat. Něco jiného očekáváte od tabletu pro dítě předškolního věku, jiné nároky bude mít třeba student. U malých dětí je vhodné zvážit také pořízení odolného obalu, aby tablet také něco vydržel.