Vypnout reklamy

LG dorazí s novinkou a tou je rolovací obrazovka

Vydáno dne: 31.10.2020

LG dorazí s novinkou a tou je rolovací obrazovka. Díky rolovací obrazovce bude moci být v budoucnu nahrazen i papír.

LG již chystá skládaný telefon což je LG Wing, ale LG má patent také na zatahovací obrazovku chytrého telefonu. LG se zabývá vývojem těchto rolovacích displejů.

V roce 2017 společnost ukázala transparentní a rolovací OLED displej o velikosti 77 palců. Na konci roku 2019 pak společnost zapsala patent pro elektronické zařízení a 1. září 2020 bylo schváleno. Je zde uveden OLED rolovací displej.

LG zobrazovací zařízení
LG zobrazovací zařízení

Vypadá to, že firma LG bude mít k dispozici elektronické zařízení, které bude mít vysouvací mechanismus displeje. Tlačítka pro napájení se nachází v horní části zobrazovacího zařízení. Není jisté, jak takové zobrazovací funguje, jestli lze propojit displej s chytrým telefonem nebo televizí, například přes bluetooth.

LG zobrazovací zařízení
LG zobrazovací zařízení

Prozatím to vypadá, že uživatel musí displej chytnout a vytáhnout ho z pouzdra. Nicméně se hovoří i o automatickém navíjení a zatahování.

Toto zobrazovací zařízení má také LG kameru, která je umístěna ve spodní části. Lze tak pořizovat fotografie a videa.

Dále je tady i stylus, který má své pouzdro uvnitř zařízení. Podle všeho je samotné zařízení jen o 1 cm větší, než samotné stylusové pero.

LG zobrazovací zařízení
LG zobrazovací zařízení

Zařízení by tak mohlo nahradit například papír. Krom toho tento displej disponuje novým typem baterie, která je umístěna ve vnitřním rámu.

Výhodou je taková velká opravitelnost. Klasicky jen odmontujete kryt a můžete vyměňovat součástky, které jsou špatné. Asi stejně, jako u klasického PC.

Patent byl přihlášen i v Americe. Příští rok se uskuteční CES 2021, ale pouze online. Nicméně zde by tento produkt mohl být představen reálně.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
LG se bude stále držet dál od vlajkového čipu Snapdragon 875 minimálně do poloviny 2021

LG bude používat u vlajkových telefonu pravděpodobně čip střední třídy a nikoliv přímo vlajkový čip. Důvodem je vysoká cena.

Skládací telefon od LG by mohl dorazit příští rok
LG Projekt B

Skládací telefon od LG pravděpodobně dorazí již příští rok. Displej bude používat od společnosti BOE nikoliv LG Display.

LG požádalo o 13 nových ochranných známek pro sérií Q
LG V60 ThinQ 5G

LG požádalo úřad pro ochranné známky o celkem 13 nových názvů pro svou řadu Q. Jedná se o řadu mobilních Přečíst si více

Příští měsíc obdržíme telefon se 192MPx
LG G8X ThinQ

Příští měsíc dorazí telefon, který bude mít senzor se 192MPx rozlišením. Nevíme však úplně jistě o který telefon se bude Přečíst si více

Tágy: