LG V30 bude dobře fotit v tmavém prostředí

Fotoaparáty v chytrém telefonu jsou tady již nějakou dobu. Za tu dobu se výrazně zlepšily, ale v některých situacích mají problém. Jedná se o chvíli, kdy na scéně není příliš světla. Od dob, kdy fotoaparáty v chytrých telefonech jsou poháněny malinkými senzory, tak se nedokážou dostat na úroveň zrcadlovek v oblasti malého nasvícení dané scény. […]

LG V30 mobilní telefon

Fotoaparáty v chytrém telefonu jsou tady již nějakou dobu. Za tu dobu se výrazně zlepšily, ale v některých situacích mají problém. Jedná se o chvíli, kdy na scéně není příliš světla.

Od dob, kdy fotoaparáty v chytrých telefonech jsou poháněny malinkými senzory, tak se nedokážou dostat na úroveň zrcadlovek v oblasti malého nasvícení dané scény. Výrobci se zároveň neženou k větším senzorům v těchto chytrých telefonech, což je právě značně omezující.

Bez průniku dostatku detailů do kamery se nemůže stát, že by kvalita v nízkém světle byla vysoká. Čím větší clona, tím více světla může projít. Clony jsou označeny písmenem „F“. Například F/4,6, F/2,0 apod. Většina telefonu má clonu f/2.0 až f/1.7.

Jednoduše řečeno, chytrý telefon se širší clonou , zájmena pokud má optický stabilizátor obrazu, tak může v noci provádět detailnější záběry a ostřejší. Avšak i software hraje svou roli, protože musí snížit šum na fotce a použit další vylepšení, aby výsledná fotografie byla kvalitní.

Nadchazející model LG V30 s F / 1.6

Ano je to tak, LG V30 může mít clonu F/1.6, což znamená, že by měl dokázat úžasně fotit v nízkém světle. Teď záleží na stabilizátoru obrazu a hlavně softwaru, jak se s tím vším popere.

Pokud se vše potvrdí, tak LG V30 bude mít širokou clonu ve fotoaparátu chytrého telefonu. Tím by se telefon mohl stát nejlepší telefonem na fotografování.