Vypnout reklamy

LG V30 bude dobře fotit v tmavém prostředí

Vydáno dne: 31.7.2017

Fotoaparáty v chytrém telefonu jsou tady již nějakou dobu. Za tu dobu se výrazně zlepšily, ale v některých situacích mají problém. Jedná se o chvíli, kdy na scéně není příliš světla. Od dob, kdy fotoaparáty v chytrých telefonech jsou poháněny malinkými senzory, tak se nedokážou dostat na úroveň zrcadlovek v oblasti malého nasvícení dané scény. […]

Fotoaparáty v chytrém telefonu jsou tady již nějakou dobu. Za tu dobu se výrazně zlepšily, ale v některých situacích mají problém. Jedná se o chvíli, kdy na scéně není příliš světla.

Od dob, kdy fotoaparáty v chytrých telefonech jsou poháněny malinkými senzory, tak se nedokážou dostat na úroveň zrcadlovek v oblasti malého nasvícení dané scény. Výrobci se zároveň neženou k větším senzorům v těchto chytrých telefonech, což je právě značně omezující.

Bez průniku dostatku detailů do kamery se nemůže stát, že by kvalita v nízkém světle byla vysoká. Čím větší clona, tím více světla může projít. Clony jsou označeny písmenem “F”. Například F/4,6, F/2,0 apod. Většina telefonu má clonu f/2.0 až f/1.7.

Jednoduše řečeno, chytrý telefon se širší clonou , zájmena pokud má optický stabilizátor obrazu, tak může v noci provádět detailnější záběry a ostřejší. Avšak i software hraje svou roli, protože musí snížit šum na fotce a použit další vylepšení, aby výsledná fotografie byla kvalitní.

Nadchazející model LG V30 s F / 1.6

Ano je to tak, LG V30 může mít clonu F/1.6, což znamená, že by měl dokázat úžasně fotit v nízkém světle. Teď záleží na stabilizátoru obrazu a hlavně softwaru, jak se s tím vším popere.

Pokud se vše potvrdí, tak LG V30 bude mít širokou clonu ve fotoaparátu chytrého telefonu. Tím by se telefon mohl stát nejlepší telefonem na fotografování.

Buroň Tomáš
Tágy: