Vypnout reklamy

LG vsází na velký herní telefon

Vydáno dne: 7.10.2019

LG G8X je velký herní telefon s duálním displejem. Druhý displej většinou slouží jako Gamepad. LG vidí v herním mobilním průmyslu velkou příležitost.

Mobilní herní průmysl rapidně roste v posledních letech a každý chce mít svůj kousek koláče. Samsung, Apple, Google a spousta dalších výrobců chce mít v segmentu her i svůj herní telefon.

Apple Arcade a Google Play Pass přináší do toho ještě čerstvější vítr v podobě předplatných pro hry, stejně jak to má třeba Xbox a Playstation s PS plus.

Nicméně tady je to zaměřené hlavně na mobilní telefon a LG bude mít k dispozici svůj herní telefon.

Na začátku září firma odhalila vlajkový telefon s duálním displejem LG G8X. Nicméně v obchodech ještě není, ale firma se ho snaží propagovat.

V posledním prohlášení firma LG přiznává, že v herním segmentu shledává velké příležitosti a právě LG G8X ThinQ, což je nástupce LG V50 ThinQ, tak je připraven nabídnou hráčům perfektní platformu pro hraní her.

LG řeklo 6 důvodu, proč právě jejich herní telefon

Prvním důvodem je úprava LG Game Pad, který bude zobrazen na druhém displeji při hraní her. LG Dual Screen nabídne tedy plněhodnotný dotykový ovladač, který lze využít v různých konfiguracích pro střílení, závodění, akci a sport.

LG G8X
LG G8X

Druhým důvodem je, že Game Launcher na LG Dual Screen nabízí zkratku pro YouTube herní kanál. Výhodou je právě možnost sledovat, jak třeba projít danou úroveň na jednom displeji a hrát na druhém.

Třetím důvodem je možnost odepisovat na urgentní zprávy když hrajete a zároveň nepřerušovat hru.

Čtvrtým důvodem je možnost upravit displej a zlepšit si například světlost v době, kdy je ve hře přílišná tma.

Pátý důvod je dispozici dvou výkonných reproduktorů 1.2W s 32-bit Hi-Fi Quad DAC, který nabízí perfektní 3D efekty. Při hraní her je přesnost zvuku velmi důležitá.

Šestý důvod a poslední je právě zvolený hardware. Telefon LG G8X ThinQ nabídne Snapdragon 855, který poskytne větší propustnost dat bez jakékoliv odezvy a oba displeje reagují velmi rychle.

Ve čtvrtém čtvrtletí bude telefon LG G8X ThinQ dostupný v prodeji. Přesné datum není potvrzeno.

Buroň Tomáš
Tágy: