Vypnout reklamy

MediaTek Dimensity 1300T se pravděpodobně odhalí 26. července

Nový high-end tablet Honor V7 Pro se odhalil v pátek a nyní se dostávají informace o tom, že 26. července se odhalí MediaTek Dimensity 1300T.

Z nového zdroje jsme se mohli dozvědět detailní informace o neoznámeném Dimensity čipem. Fotografie poukazuje na PR od MediaTeku. Stále však nemáme plnohodnotné specifikace Dimensity 1300T.

Avšak víme, že tento čip bude vyroben na 6nm TSMC procesu s ARM Cortex-A78 jádry, ale kolik jich bude, tak o tom není žádná řeč. Můžeme jenom hádat, že podobně jako Mali-G77 MC9 a stejně jako u Dimensity 1200. Čip také dostane šestijádrové APU 3.0 řešení.

Dimensity 1300T bude zájmena pro mobilní hráče na které tento číp míří. Dojde na vylepšený MediaTek HyperEngine. Je pravděpodobné, že tento nový čip neuvidíme jen na tabletech Honor, ale i jiných tabletech a telefonech.

Zároveň T na konci označení čipu není úplně populární i čipů Dimensity. Je tedy možné že bude více variant tohoto čipu a to vše se dozvíme právě 26. července. Je tedy možné, že T bude určen jen pro tablety, protože se bude více zahřívat a je více výkonný a klasický standardní bez „T“ bude pak na mobily.