Vypnout reklamy

MediaTek přichází s čipem, který je určen do IoT. Jedná se o chytré budovy, auta, fitness náramky, zabezpečovací systémy.

MediaTek odhalil nový čip pro umělou inteligenci internetu věcí. Jedná se o čip i700 a tedy nástupce i500. Jedná se o celkem silný čip a to i na standardy chytrých telefonu. Cestu si najde do chytrých displejů nebo zabezpečovacích kamer.

Hlavním tahounem je dvou-jádrové NPU, která dokáže rozpoznat tváře 5x rychleji, než čip i500. Tento čip podporuje Android Neural Networks API a další populární frameworky pro učení.

Čip zvládne zpracovat 32MPx jednu kameru nebo duální kameru 24MPx + 16MPx. Čip je vhodné také pro použití v aplikaci fitness a AR. Kamera zvládá 120fps, takže umožní zobrazit rychle se pohybující objekty.

Osmi-jádrový procesor

MediaTek i700 může běžet s androidem. Má osmijádrový procesor s jádry 2x Cortex-A75 a 6x Cortex-A55 s 2.2GHz frekvenci. GPU jednotku IMG PowerVR GM 9446 s taktem 970MHz. Čip může mít zařízení s 8GB LPDDR4x RAM na frekvenci 1866MHz.

MediaTek I700
MediaTek I700

Co se týče připojení, tak podporuje moderní Wi-Fi 5 (2×2 802.11ac) a Bluetooth 5.0. Pro LTE je zde modem v kategorií 12.

Jedná se o opravdu silný čip. Až moc silný pro chytré reproduktory. MediaTek však vidí použití v přístupech do chytrých budov, rozpoznávání tváře při placení, fitness, zábava, autonomní vozidla v továrnách a skladech (něco jako roboti ve skladech Amazonu).

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.