Vypnout reklamy

MediaTek představuje herní čip Helio G90

Vydáno dne: 28.7.2019

MediaTek představuje nový herní čip pro telefony. Jedná se o čip Helio G90, který poskytuje spoustu výkon pro nejnáročnější gamesy.

Helio G90 je prvním herním čipem od MediaTek. Jedná se prozatím o plakát, který nám toho moc neřekne, ale brzy se dočkáme veškeré specifikace.

Spekuluje se, že G90 je postaven a Helio P90, který má procesor se dvěma Cortex-A75 jádry na frekvenci 2.2GHz a šesti jádrech A55 s frekvenci 2.0GHz. Co se týče GPU jednotky, tak je tady PowerVR GM9446 o frekvenci 970MHz, což slibuje o 15% lepší výkon, než má Mali-G72 MP3 v čipu Helio P70.

MediaTek Helio G90

Teď záleží, jestli G90 bude využívat stejnou GPU jednotku. MediaTek může vylepšit hraní her herním módem, tak jako to má Huawei u čipu Kirin.

Vypadá to, že herní telefony rostou na popularitě a výrobci čipů to ví. Proto připravují herní čipy, jako je třeba Snapdragon 855+ nebo právě MediaTek Helio G90.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Square Enix vydá Tomb Raider Reloaded na mobilní telefony
Hra Tomb Raider Reloaded

Square Enix vydá novou hru Tomb Raider Reloaded. Jedná se o hru na mobilní telefony v kresleném grafickém zpracováním.

Xiaomi Mi Air 2 Pro sluchátka
Xiaomi Mi Air 2 Pro

Nová sluchátka Xiaomi Mi Air 2 Pro k dispozici. Sluchátka stojí okolo 100$ a nabízejí aktivní potlačení hluku, nový kodek Přečíst si více

Samsung Galaxy A52 kamerové specifikace
Samsung Galaxy A72

Samsung dorazí s Galaxy A52 v prosinci tohoto roku a my máme k dispozici specifikace kamery tohoto telefonu a také Přečíst si více

Kuki internetová televize s nabídkou pro televizní maniaky
Kuki

Kuki je internetová televize s nabídkou pro televizní maniaky. Za cenu 1200 Kč měsíčně získáte jak HBO, tak i Cinemax.