Vypnout reklamy

MediaTek představuje nový herní čip pro telefony. Jedná se o čip Helio G90, který poskytuje spoustu výkon pro nejnáročnější gamesy.

28.7.2019

MediaTek představuje herní čip Helio G90

Helio G90 je prvním herním čipem od MediaTek. Jedná se prozatím o plakát, který nám toho moc neřekne, ale brzy se dočkáme veškeré specifikace.

Spekuluje se, že G90 je postaven a Helio P90, který má procesor se dvěma Cortex-A75 jádry na frekvenci 2.2GHz a šesti jádrech A55 s frekvenci 2.0GHz. Co se týče GPU jednotky, tak je tady PowerVR GM9446 o frekvenci 970MHz, což slibuje o 15% lepší výkon, než má Mali-G72 MP3 v čipu Helio P70.

MediaTek Helio G90

Teď záleží, jestli G90 bude využívat stejnou GPU jednotku. MediaTek může vylepšit hraní her herním módem, tak jako to má Huawei u čipu Kirin.

Vypadá to, že herní telefony rostou na popularitě a výrobci čipů to ví. Proto připravují herní čipy, jako je třeba Snapdragon 855+ nebo právě MediaTek Helio G90.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.