Meta brzy umožní uživatelům odpojit své účty na Facebooku, Instagramu a Messengeru

Od tohoto měsíce budou uživatelé Instagramu a Facebooku nabízeny další možnosti k tomu, jak spravovat své účty napříč sociálními aplikacemi Meta. Tato novinka přichází v rámci snahy společnosti Meta (dříve známé…

Meta brzy umožní uživatelům odpojit své účty na Facebooku, Instagramu a Messengeru

Od tohoto měsíce budou uživatelé Instagramu a Facebooku nabízeny další možnosti k tomu, jak spravovat své účty napříč sociálními aplikacemi Meta. Tato novinka přichází v rámci snahy společnosti Meta (dříve známé jako Facebook Inc.) o zvýšení uživatelské kontroly a soukromí.

Meta se snaží poskytnout uživatelům větší flexibilitu a možnost volby ohledně jejich účtů v různých sociálních aplikacích. To znamená, že uživatelé budou mít možnost propojit nebo odpojit své účty mezi Instagramem a Facebookem, podle svých preferencí a potřeb. Díky této změně budou moci uživatelé snadněji spravovat svůj digitální život a přizpůsobit si své nastavení podle svých individuálních požadavků.

Meta také slibuje zlepšenou ochranu soukromí uživatelů. V rámci nových změn bude poskytována možnost nastavit si úroveň ochrany soukromí pro každou aplikaci zvlášť. Uživatelé budou mít možnost volit mezi různými nastaveními soukromí a rozhodnout se, které informace chtějí sdílet s ostatními uživateli.

S těmito novými funkcemi se však mohou také objevit otázky. Proto Meta zveřejnila FAQ, které poskytuje odpovědi na některé nejčastější dotazy uživatelů.

FAQ:

1. Jak mohu propojit nebo odpojit své účty mezi Instagramem a Facebookem?

– Pro propojení účtů stačí přejít do nastavení každé aplikace a vybrat možnost „Připojit účty“. Zde budete mít možnost přihlásit se k jednomu účtu a propojit ho s ostatním.
– Pokud chcete odpojit účty, jděte do nastavení a vyberte „Odpojit účty“. Tím se účty přestanou vzájemně propojovat.

2. Jak mohu nastavit ochranu soukromí pro Instagram a Facebook?

– Veškeré nastavení soukromí naleznete v sekci „Nastavení soukromí“ v každé aplikaci. Zde budete mít možnost vybrat si úroveň soukromí a rozhodnout, které informace chcete sdílet s ostatními uživateli.

3. Jaké jsou výhody propojení účtů a nastavení soukromí mezi Instagramem a Facebookem?

– Propojení účtů umožňuje snadnější sdílení obsahu mezi aplikacemi a rychlejší přihlášení na obě platformy.
– Nastavení soukromí umožňuje uživatelům větší kontrolu nad tím, kdo může vidět jejich příspěvky a další informace.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/meta-unlink-facebook-instagram-messenger-accounts_id154576