Microsoft Edge na Androidu by mohl předčit Chrome s novou nezbytnou funkcí.

Google Chrome je postaven na prohlížečovém projektu Chromium, který také pohání další oblíbené webové prohlížeče na platformě Android, jako je Opera, Brave, Samsung Internet, Edge, Kiwi Browser a několik dalších. Univerzální…

Microsoft Edge na Androidu by mohl předčit Chrome s novou nezbytnou funkcí.

Google Chrome je postaven na prohlížečovém projektu Chromium, který také pohání další oblíbené webové prohlížeče na platformě Android, jako je Opera, Brave, Samsung Internet, Edge, Kiwi Browser a několik dalších. Univerzální základ tohoto systému nám poskytuje pohodlnou synchronizaci mezi operačními systémy a velmi svižný a povědomý tok většiny funkcí, které tyto prohlížeče sdílejí. Nicméně, jedním z největších problémů byla nekompatibilita mezi desktopovou a mobilní verzí prohlížečů založených na Chromium. Zajímavé je, že společnost Microsoft se zdá být připravena udělat obrovský skok tím, že přidá podporu pro rozšíření do Edge pro Android.

Projekt Chromium je open-source projekt, který slouží jako základ pro mnoho moderních prohlížečů, včetně Google Chrome. To umožňuje vývojářům těchto prohlížečů přizpůsobit si jejich funkce a vzhled dle svých potřeb a preferencí.

Chybějící funkční parita mezi desktopovou a mobilní verzí byla často kritizována uživateli. Mnoho užitečných doplňků a rozšíření, které jsou dostupné pro desktopový Chrome, nebylo možné používat na mobilním zařízení. To znamenalo, že uživatelé byli omezeni ve svých možnostech a nemohli plně využít potenciálu svých mobilních prohlížečů.

Avšak Microsoft se rozhodl překonat tuto překážku a přidat podporu pro rozšíření do svého mobilního prohlížeče Edge. Tímto krokem by se měly mobilní verze prohlížečů založených na Chromium přiblížit desktopovému Chrome a poskytnout uživatelům jednotný a komplexní zážitek napříč zařízeními.

FAQ
1. Proč je podpora rozšíření důležitá pro mobilní prohlížeče?
– Podpora rozšíření umožňuje uživatelům přizpůsobit si svůj prohlížeč a přidat mu nové funkce a možnosti. Bez této podpory jsou uživatelé omezeni v používání přidaných hodnot a musí se spokojit s omezenými funkcemi.

2. Jaké jsou nejčastěji používané mobilní prohlížeče založené na Chromium?
– Kromě Google Chrome jsou populárními volbami pro mobilní prohlížeče také Opera, Brave, Samsung Internet a Edge.

3. Kdy můžeme očekávat podporu rozšíření na Edge pro Android?
– Microsoft zatím nezveřejnil přesné datum, kdy bude tato funkce k dispozici, avšak prohlížeč Edge se průběžně aktualizuje a vylepšuje, takže bychom se mohli dočkat této funkcionality v blízké budoucnosti.

Budeme-li mít rozšíření i na mobilních verzích prohlížečů založených na Chromium, uživatelé budou mít širší možnosti přizpůsobení si svého prohlížeče a budou moci využít všechny výhody, které jim tyto rozšíření nabízejí.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/microsoft-edge-android-developing-extension-support-before-chrome/