Mozilla pracuje na novém prohlížeči Fenix

Nový prohlížeč od Mozilly dorazí velmim brzy a to již příští rok. Nahrazen bude standardní rohlížeč Firefox tímto novým prohlížečem Fenix.
Aplikace Fenix

Právě aplikace Fenix pro Android nahradí nynější Firefox. Dokumenty, které máme k dispozici naznačují cestu této transformace. Poté, co Firefox v Červenci obdrží aktualizaci Firefox 68, tak v budoucnu budou k dispozici pouze bezpečnostní aktualizace.

Firefox bude přesunut do části prodloužené podpory, kde budou lidé z Mozilly testovat, vydávat opravné prvky a to až do doby EOL (End-of-life).

Fenix má nahradit nynější Firefox. Avšak ještě ani samotná Mozilla neví, jak toho dosáhnout. Takže Firefox bude pokračovat v udržování bezpečnostních aktualizacích pro Firefox a ve chvíli, kdy si budou jistí, tak nechá uživatele migrovat na nový prohlížeč.

Poslední aktualizace Firefoxu

Firefox obdrží poslední velkou aktualizaci na verzi 68 a to 9. července. Poté se přesune do další části prodloužené podpory. Aktualizaci obdrží v září, říjnu a v prosinci. Ve chvíli, kdy bude moci Fenix nahradit Firefox, tak podpora pro Firefox bude ukončena.

Prohlížeč Fenix
Prohlížeč Fenix

Prohlížeč Fenix je vybudován od úplného začátku a nabízí i nové uživatelské rozhraní. Stejně jako Samsung One UI, tak i nové UI nabídne veškerá tlačítka na spodní části obrazovky. Ve chvíli, kdy přes tlačítka přejedete, tak se zobrazí více akčních tlačítek.

Zdroj