Vypnout reklamy
30.4.2019

Mozilla pracuje na novém prohlížeči Fenix

Právě aplikace Fenix pro Android nahradí nynější Firefox. Dokumenty, které máme k dispozici naznačují cestu této transformace. Poté, co Firefox v Červenci obdrží aktualizaci Firefox 68, tak v budoucnu budou k dispozici pouze bezpečnostní aktualizace.

Firefox bude přesunut do části prodloužené podpory, kde budou lidé z Mozilly testovat, vydávat opravné prvky a to až do doby EOL (End-of-life).

Fenix má nahradit nynější Firefox. Avšak ještě ani samotná Mozilla neví, jak toho dosáhnout. Takže Firefox bude pokračovat v udržování bezpečnostních aktualizacích pro Firefox a ve chvíli, kdy si budou jistí, tak nechá uživatele migrovat na nový prohlížeč.

Poslední aktualizace Firefoxu

Firefox obdrží poslední velkou aktualizaci na verzi 68 a to 9. července. Poté se přesune do další části prodloužené podpory. Aktualizaci obdrží v září, říjnu a v prosinci. Ve chvíli, kdy bude moci Fenix nahradit Firefox, tak podpora pro Firefox bude ukončena.

Prohlížeč Fenix
Prohlížeč Fenix

Prohlížeč Fenix je vybudován od úplného začátku a nabízí i nové uživatelské rozhraní. Stejně jako Samsung One UI, tak i nové UI nabídne veškerá tlačítka na spodní části obrazovky. Ve chvíli, kdy přes tlačítka přejedete, tak se zobrazí více akčních tlačítek.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.