Nedoceněné telefony roku 2017

Pro mobilní trh byl rok 2017 opravdu naplněn. Vyšly jak high-end telefony, tak i telefony pro střední třídu nebo i levné telefony do 2000,- Kč. Hnacím motorem byly duální kamery, displeje přes celou přední část telefonu s minimálním rámečkem. Nicméně i přes takové novinky jsme se nedočkali snímače otisků prstů pod displejem, který měl mít […]

Pro mobilní trh byl rok 2017 opravdu naplněn. Vyšly jak high-end telefony, tak i telefony pro střední třídu nebo i levné telefony do 2000,- Kč. Hnacím motorem byly duální kamery, displeje přes celou přední část telefonu s minimálním rámečkem.

Nicméně i přes takové novinky jsme se nedočkali snímače otisků prstů pod displejem, který měl mít iPhone X nebo Note8. Ani jednomu výrobci se tato implementace nepovedla, ale od roku 2018 si slibujeme, že technologie již bude dokonána. Avšak Galaxy S9 snímač pod displejem mít nebude.

Pojďme se však podívat na nedoceněné telefony roku 2017.

Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium 960 fps dodgebal

Sony Xperia XZ Premium 960 fps dodgebal

Telefon byl vydán v první polovině roku 2017 a moc se o něm nemluvilo. Byl tak téměř zapomenut. Telefon však disponuje 4K displejem a umí nahrávat ve slow-motion s 960FPS. Tento telefon však mohl konkurovat takovým jako je LG G6 nebo Huawei P10.

Honor 7X

 

Honor 7X pokořil rekord

Honor 7X pokořil rekord

Ke konci roku vyšel Honor 7X. Měl tu výhodu, že pobral veškeré novinky z roku 2017 a vložil je do chytrého telefonu. Přizpůsobil se tak aktuálním podmínkám trhu. Nejedná se ani o cenového zabijáka, což je skvělé. Cena je okolo 200$. Za tuto cenu získáte pevný chytrý telefon s parádním designem. Poměr stran je 18:9 a duální fotoaparát je tady také.

Za tyto peníze obdržíte premiový design.

Nokia 6

Nokia/HMD Global

Nokia/HMD Global

Nikdo nevěděl do poslední chvíle, co bude společnost HMD Global dodávat. Společnost koupila značku Nokia a s Nokii 6 slaví docela úspěchy. V polovině roku 2017 byl telefon nejlepším, chytrým telefonem, kdy byl následně vystřídán Nokia 8 na podzim.

Právě s Nokia 6 se společnosti podařilo oživit značku Nokia. V US se však této značce moc nedařilo. Konkurence na trhu US je opravdu vysoká. Je zde Apple, Samsung, LG a také armáda Čínských výrobců. Ze začátku byla cena okolo 229$, což je dobrá cena za telefon s prémiovým designem, duálním Dolby Sound a snímačem otisků prstů