Nejlepší aplikace pro ověření ojetého auta

Pokud nakupujete ojeté auto, tak se při nákupu skrývá spousta úskalí. Nikdy nevíte, co se za tím vším skrývá a zrovna v české republice, kdy dochází ke stáčení tachometrů nebo se z totálek udělá naprosté zánovní auto, tak je potřeba si vše předem prověřit. Jako první a užitečná aplikace se jeví Carvertical VIN dekodér. Následují […]

Pokud nakupujete ojeté auto, tak se při nákupu skrývá spousta úskalí. Nikdy nevíte, co se za tím vším skrývá a zrovna v české republice, kdy dochází ke stáčení tachometrů nebo se z totálek udělá naprosté zánovní auto, tak je potřeba si vše předem prověřit.

Jako první a užitečná aplikace se jeví Carvertical VIN dekodér. Následují další aplikace pro ověření VW Historie nebo BMW Historie.

Stačí pouze jedinečný údaj, což je VIN automobilu. Jde o unikátní identifikátor, se kterým se podíváte do historie daného automobilu. Dozvíte se tak klíčová fakta a to včetně historie. Pokud někdo dokonce padělá VIN, tak to hned zjístite, protože uvidíte, že dané auto nesedí s tím, co vidíte před sebou. Veškeré události, tedy i nehody se zaznamenávají na vrub VIN kódu, který je také součásti technického průkazu. Pokud je tedy auto nabouráno, tak je o něm veden záznam. Pokud není, tak bylo auto opravováno někde po domácku bez historie, což je už takto divné a je jen na vás, jestli cena, za kterou se auto prodává vám stojí za tento risk.

Aplikaci stáhnete níže

Díky aplikaci tak získáte informaci ohledně auta a najdete třeba nesrovnalosti, které pak mohou mít za následek i to, že auto nekoupíte a neskočíte tak někomu na lep.

Aplikace umožňuje zobrazovat historií auta, původní výbavu (takže si můžete zkontrolovat, jestli dané auto má to, co je uvedeno v nabídce) a zároveň zjístíte, jestli bylo bouráno, historií vozidla a také chyby konkrétních modelů.

Další aplikace pro ověření stavu vozidel

Pokud mezi vytipované vozidla patří VW, tak určitě nezapomínejte před koupi zajistit informace o vozidle v rámci registru. Jde o aplikaci, která má v sobě databázi vozidel i jejich výbav. Pokud něco nebude sedět, tak to zjístíte. VW History Check: Vin Decoder si můžete stáhnout přímo zde.

Pokud kupujete vůz značky BMW, tak na trhu pak existuje aplikace, která opět dokáže z VIN kódu získat seznam vybavení a krom toho dokáže odhalit i případnou manipulaci s tachometrem, kdy se někteří jedinci snaží tímto způsobem auto tzv. omladit. Pokud je auto kradené, tak se tuto informaci taktéž dozvíte. BMW History Check: Vin Decoder si můžete stáhnout přímo zde.