Vypnout reklamy

Němci říkají, že se Huawei nedá věřit ve výstavbě 5G sítí

Německá tajná služba BND udělila firmě Huawei známku, že není důvěryhodný partner a neměla by se podílet na tvorbě 5G sítí. Agentura se odvolává na předchozí bezpečnostní incidenty. Norsko vzneslo podobné informace a Dánsko s tím souhlasí. Samozřejmě největší tlak je činěn z US, protože Americká armáda varovala Berlín, že pokud budou souhlasit s 5G […]

Německá tajná služba BND udělila firmě Huawei známku, že není důvěryhodný partner a neměla by se podílet na tvorbě 5G sítí. Agentura se odvolává na předchozí bezpečnostní incidenty. Norsko vzneslo podobné informace a Dánsko s tím souhlasí.

Samozřejmě největší tlak je činěn z US, protože Americká armáda varovala Berlín, že pokud budou souhlasit s 5G sítí, tak v budoucnosti může narušit spolupráci US a Německa v oblasti předávání tajných informací.

5G síť německo
5G síť německo

Strach je hlavně z toho, že Čínská vláda bude mít nějaká zadní vrátka v hardwaru od Huawei a později by je používali ke špionáži. Nicméně takové obvinění Huawei odmítá. Huawei již žaluje US za to, že poškozují jejich reputaci a zakazují bez důkazu jejich produkty.

Aukce 5G sítí se bude konat 19. března, kde budou operátoři Drillisch Netz, Telefonica, Deutsche Telekom (T-Mobile) a Vodafone. Celkem bude k dispozici 420MHz od 2GHz po 3.6GHz. Nicméně problémy v dodávkách hardwaru mohou veškerou výstavbu 5G sítě prodloužit.

Zdroj