Vypnout reklamy

Nokia 4.2 míří do České republiky

Nokia 4.2

Pokud se chystáte zakoupit nový telefon Nokia, tak k dispozici již je nová Nokia 4.2 a to v prémiovém zpracování s inovativními funkcemi a s dedikovaném tlačítkem pro google asistenta.

Nokia má takovou malou vychytávku. Notifikační dioda není klasicky na přední straně telefonu, ale ukrývá ji napájecí tlačítko. Nokia 4.2 je také jeden z mnoha telefonu, které jsou součásti programu Android Enterprise Recommended.

Nová Nokia 4.2 garantuje, že se aktualizace budou dostávat na tento telefon 3 roky. Začíná tedy na systému Android 9 Pie a uvnitř je čip Qualcomm.

Jak jsme již psali, tak je zde dedikované tlačítko pro Google Asistenta. Jednoduše tak můžete vytáčet hovory, poslouchat hudbu nebo zadávat příkazy asistentovi. Pokud tlačítko zmáčknete 2x, tak se otevřou inteligentní doporučení. K dispozici pak máte informace o dopravě, nezaplacených účtech a nadcházející události v kalendáři.

Dlouhým stisknutím vás bude Google Asistent poslouchat. Je to něco jako vysílačka.

Pokročilá AI se stará o odemykání za pomoci tváře, rychlejší spuštění aplikací nebo focení Bothie snímku (snímání z předního i zadního fotoaparátu najednou.

Velký displej s LED dioda v tlačítku

Nokia 4.2
Nokia 4.2

Telefon nabízí 5.7 palcovou obrazovku ve stylu od okraje k okraju v HD+ rozlišením a výřezem ve tvaru kapky. Tlačítko napájení ukrývá LED notifikační diodu. O výkon se stará osmijádrový procesor Snapdragon 439 od Qualcomm.

Skvělý duální fotoaparát

Dvojitý 13MPx fotoaparát na zadní straně a díky strojovému učení a AI dokáže přetvořit snímky na profesionální fotografie. Pokročilé funkce fotoaparátu zvládnou bokeh efekt (rozmazané pozadí) a HDR (pro lepší barvy). Nicméně fotoaparát udělá více snímku, ty pak seskládá do jednoho a vybere jen ty nejlepší. Tedy i fotky ve špatných světelných podmínkách mohou být skvělé.

Nokia 4.2
Nokia 4.2

Chytré telefony Nokia se dočkaly již více než 300 bezpečnostních aktualizací za poslední 2 roky. Nová verze Android systému se na telefony Nokia dostává dvakrát rychleji, než u konkurence. Na systému Android 9 Pie již běží 90% telefonu Nokia.

Nokia 4.2 dorazí ve variantě 3GB RAM a 32GB interním úložištěm za cenu 4999,- Kč. Telefon bude prodáván v černé barvě.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti HMD Global