Nokia 6.1 Plus bude mít zpět možnost skrytí výřezu

Výřezy v mobilních telefonech byly poprvé viděny v záři 2017, kdy s tím dorazil iPhone X. Někteří výrobci toto zavrhovali a do svých telefonu výřez neimplementovali. Takový Samsung se snaží najít stále jiné řešení. Nicméně spousta výrobců udělalo to co Apple. Nicméně některým lidem se to nelíbí. Z toho
Nokia 6.1 Plus

Výřezy v mobilních telefonech byly poprvé viděny v záři 2017, kdy s tím dorazil iPhone X. Někteří výrobci toto zavrhovali a do svých telefonu výřez neimplementovali. Takový Samsung se snaží najít stále jiné řešení. Nicméně spousta výrobců udělalo to co Apple. Nicméně některým lidem se to nelíbí.

Z toho důvodu se firma HMD Global se svou značkou Nokia rozhodla dát uživatelům možnost tento výřez skrýt. V takové chvíli se vyplní vršek telefonu černým páskem, což je vlastně klasický rámeček. Je to pouze softwarová úprava. Problémem je, že tato funkce se skrývá pod vývojářským módem, takže k většině uživatelům se tato možnost ani nedostane.

Nokia 5.1 Plus a Nokia 6.1 Plus

Jak funkci povolit?

Navštivte nastavení systému v Nokia 6.1 a následně klikněte O telefonu. V sekci skrolujte níže na sekci kde najdete číslo buildu. Klikněte na něho 7x za sebou a systém vás informuje o vývojářském módu. Běžte zpět do systému a najděte možnost vývojářské možnosti. V menu pak najdete funkci „Full Bezel“, což vám vyplní vrchní část černým rámečkem.

Nokia 6.1 Plus musí být aktualizovaná na Android Pie. Zároveň s tímto systémem obdržíte funkce jako je Adaptivní Baterie, Google Lens (OCR) a navigační gesta.