Nokia 6.1 ztratí možnost zapnutí a skrytí výřezu

Nokia X6 se dostala do celého světa jako Nokia 6.1 Plus se systémem Android 8.1 Oreo a je to první telefon od HMD Global s výřezem. Nicméně HMD Global dala možnost, že tento výřez mohou uživatelé skrýt a to tak, že se horní část displeje vyplní. Avšak tato funkce
Nokia 5.1 Plus a Nokia 6.1 Plus

Nokia X6 se dostala do celého světa jako Nokia 6.1 Plus se systémem Android 8.1 Oreo a je to první telefon od HMD Global s výřezem. Nicméně HMD Global dala možnost, že tento výřez mohou uživatelé skrýt a to tak, že se horní část displeje vyplní. Avšak tato funkce je pryč. Díky Googlu.

Nejnovější srpnový bezpečnostní balíček tuto možnost odstranil. Samozřejmě spousta zákazníků je zklamaná a píší na fórum Nokia. Avšak firma za to bohužel nemůže, protože k tomuto kroku byli donucení samotným Googlem, bez jakéhokoliv vysvětlení.

Nokia 6.1 Plus

Nokia 6.1 Plus

Je pravděpodobné, že funkce způsobovala některé problémy s aplikacemi.

Přísná pravidla Android One programu

Telefon však běží na čistém android systém v programu Android One, takže Google se drží přísných pravidel programu. I když funkce přepínače pro výřez není nikterak velký zásah do systému, tak je možné, že se objeví zpátky právě s některou aktualizací.

Nokia 6.1 Plus a výřez

Nokia 6.1 Plus a výřez

Třeba nový systém Android 9.0 Pie přichází s nativní podporou tohoto přepínače, takže výrobci nemusí nic dodělávat. Je tak možné, že by případná aktualizace s daným výřezem na Android One platformě, udělala více problému než užitku. Google se tak rozhodl odstranit tuto funkci a my doufáme, že se v budoucnu vrátí, s nativní podporou Android One.

Zdroj