Vypnout reklamy

Nokia 6 – návrat starého krále v plné parádě

Finská společnost Nokia už telefony přímo nevyrábí, ale dělá to firma HMD Global, která je držitely práv pro Nokia telefony. To znamená, že tato firma může 10 let využívat značky Nokia k tomu, aby mohla prodávat telefony. Díky tomu, že má tato značka velmi pozitivní ohlasy, tak pro firmu to může přinést vysoké zisky a […]

Telefon Nokia 6

Finská společnost Nokia už telefony přímo nevyrábí, ale dělá to firma HMD Global, která je držitely práv pro Nokia telefony. To znamená, že tato firma může 10 let využívat značky Nokia k tomu, aby mohla prodávat telefony. Díky tomu, že má tato značka velmi pozitivní ohlasy, tak pro firmu to může přinést vysoké zisky a zároveň uživatelům nokia přinést další telefony. Již se nebude jednat o Windows Phone, ale Android.

Špatná zpráva

Dobrou zprávou je, že se Nokia vrací na trh, jenže je tady i špatná. Telefon Nokia 6 pro střední třídu trhu bude pouze na Čínském trhu. Musíme si tak nějakou dobu ještě počkat, než se telefon dostane na celosvětový trh.

Mobilní telefon Nokia 6 - návrat starého krále

Mobilní telefon Nokia 6 – návrat starého krále

Není to úplně typické pro střední třídu mobilních telefonu, ale Nokia 6 přijde s plastovým krytem.

Specifikace Nokia 6

Nokia 6 mobilní telefon bude poháněn chipsetem Snapdragon 430 a bude mít tak osmijádrový procesor Cortex-A53 (což je menší verze jádra s nižšími požadavky na energií). Jako grafické jádro je Adreno 505 a bude mít k dispozici 4GB RAM, což je opravdu dostatečné.

Mobilní telefon Nokia 6 - návrat starého krále

Mobilní telefon Nokia 6 – návrat starého krále

Telefon Nokia 6 má 5.5 palcový displej s rozlišením 1080p a s ochranným sklíčkem 2.5D.

Co se týče fotoaparátu, tak Nokia 6 bude mít 16MPx s F/2.0 lens (světlost objektivu). Přední fotoaparát má 8 MPx. Interní úložiště má 64GB, což je dostatek pro ukládání fotek. Bohužel video nahrávání je omezeno na 1080p@30FPS.

Nokia 6 bude dostupný v Číně někdy v brzké době v roce 2017 za cenu 245$ (6000,- Kč)

Nokia E6 by HMD Global promo video from GSM Arena on Vimeo.