Nokia 8 v testu. Došlo na zkoušku tvrdosti, odolnosti, ohebnosti

Nokia má za sebou již několik let. Začalo to obrovskou slávou, ale posléze, kdy přišly na řadu chytré telefony, tak firma Nokia zaspala dobu. Microsoft si tak vzal veškeré podklady na výrobu těchto mobilů a firma Nokia nesměla prodávat své telefony pod značkou. No a několik let se prodávaly telefony Microsoft. Nicméně i tyto telefony […]

Nokia 8

Nokia má za sebou již několik let. Začalo to obrovskou slávou, ale posléze, kdy přišly na řadu chytré telefony, tak firma Nokia zaspala dobu. Microsoft si tak vzal veškeré podklady na výrobu těchto mobilů a firma Nokia nesměla prodávat své telefony pod značkou.

No a několik let se prodávaly telefony Microsoft. Nicméně i tyto telefony nebyly bůh ví jak skvělé a to z důvod Windows Phone, kde bylo málo aplikací. Nicméně stále se jednalo o kvalitu. Teď má značku Nokia firma HMD Global, která se o výrobu nových telefonu stará. V Nokia telefonech je tedy už Android. Nokia 8 je vlajkový telefon pro tento rok a proto se podrobil testu, co všechno vydrží.

Když se podíváte na video, tak se displej telefonu poškrábe, tak jak je u Gorilla Glass 5 zvykem. Je to všude stejné a to jak u Samsung Galaxy S8, tak i Note 8. Nicméně i třeba u propálení displeje, se objeví černé pixely, které však zmizí, jelikož LCD má schopnost se regenerovat.

Nokia 8 se neohne a to ani ze předu ani ze zadu. Telefon využívá sérií 6000 v oblasti hliníku.