Vypnout reklamy

Nokia 9 PureView se Snapdragon 845 a 6GB RAM

Nokia 9 PureView

Očekávaný telefon Nokia 9 PureView, který byl několikrát odlože, tak se objeví na MWC 2019 v Barceloně a to již 24. února. Nokia 9 PureView se teď objevil v Geekbench databázi.

Již v minulosti se však specifikace v testu objevily, ale tentokrát je tady i marketingové označení telefonu, který je s čipem Snapdragon 845 a osmijádrovým procesorem. Nicméně většina konkurentů bude disponovat nejnovějším čipem Snapdragon 855. Problémem může být to, že tento telefon měl být na trhu už minulý rok, jenže se tak nestalo.

Nokia 9 PureView taktéž dorazí se 6GB RAM. Podle nás to je na vlajkový telefon málo a rok starý čip tomu moc nedodává. Telefon však dorazí s novým systémem Android 9 Pie.

Test na Geekbench

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Co se týče skóre, tak Nokia 9 PureView obdržel 2269 bodů v testu jedno-jádro a 8793 v testu více-jádro. Je potřeba říct, že se starým čipem nový telefon nedosáhne na výkon Snapdragon 855. Co se týče fotoaparátu, tak zde je očekávání veliké, protože má telefon dorazit s pěti senzory. Optika je od Zeiss. Detaily ještě nejsou k dispozici, ale psalo se, že telefon zvládne 64MPx rozlišení a možnost použít všech 5 senzorů najednou.

Telefon má disponovat 5.99 palcovým displejem s 2K rozlišením a snímačem otisků v displeji. Živý vstup bude přes youtube níže.

Živý vstup

Zdroj