Vypnout reklamy

Snapdragon 845 v plné parádě. Neuvěřitelně silné GPU a rychlé CPU

Předtím, než nový čip Snapdragon 845 obdrží nové vlajkové telefony, tak zde máme pár informací. Nový čip je navržen na bázi Cortex-A75 a A55.  Zároveň se jedná o první čip, který podporuje DynamIQ, která dovoluje volit voltage a frekvenci v reálném čase. Maximální frekvence čipu může být 2.8GHz (pro velká jádra). Je o navýšení z […]

Snapdragon 845

Předtím, než nový čip Snapdragon 845 obdrží nové vlajkové telefony, tak zde máme pár informací. Nový čip je navržen na bázi Cortex-A75 a A55. 

Zároveň se jedná o první čip, který podporuje DynamIQ, která dovoluje volit voltage a frekvenci v reálném čase. Maximální frekvence čipu může být 2.8GHz (pro velká jádra). Je o navýšení z 2.47GHz na Snapdragon 835.

Nicméně Snapdragon 845 disponuje obrovským zrychlením. Je navíc vyroben 10nm LPP procesem.

Snapdragon 845

Snapdragon 845

Snapdragon 845

Snapdragon 845

Jak je na tom GPU

Co se týče GPU, tak ten si vedl taktéž skvěle. V testu je také grafický čip od Apple, který měl vždy obrovský náskok před konkurencí, ale tentokrát se Snapdragon 845 opravdu předvedl.

Propast mezi prvním a třetím se opravdu zmenšila a konečně Qualcomm dohání Apple co se týče i grafického jádra.

Výkon GPU

Výkon GPU

Výkon GPU

Výkon GPU

Výkon GPU

Výkon GPU

Qualcomm sám řekl, že Snapdragon 845 je nejrychlejší čip, který můžete mít na Android telefonu. Uvidíme, jak dopadne Exynos 9810.

zdroj: gsmarena.com