Vypnout reklamy

Nové telefony Pixel už mají problémy

Vydáno dne: 23.3.2020

Nové telefony už mají bohužel problémy a plánování tmavého módu nefunguje tak, jak by mělo. Google tedy již pracuje na opravě.

Oba systémy iOS a Android přidaly nový tmavý mód do svých systému. Ve chvíli, kdy ho zapnete, tak bílou barvu systém promění v temnou. Tímto se docílí jak delší výdrže baterie u OLED displejů, tak zároveň si tímto šetříte oči.

Když Apple tuto funkci v iOS měl, tak Android nic takového nenabízel. Na telefonu iPhone jsme mohli nastavit, kdy se má tmavý mód zapnout. Spousta lidí preferovala zapnout světlý mód ve dne a tmavý mód v noci. Tohle dělal systém automaticky podle denní doby. Uživatelé iOS tak mohou nastavit přesný čas, kdy se tak má stát.

Nové telefony Pixel
Nové telefony Pixel

I když v některých beta vydáních Android Q tato funkce byla, tak v Android 10 v konečné fázi ne. Google pak slíbil, že funkci plánování tmavého módu přidá a byl součásti nových Pixel telefonu, avšak nikoliv s možností přesného plánování, ale jen na naplánováni pro východ a západ slunce.

Tady vše hezké končí. Plánování totiž nefunguje na některé aplikace. Je to třeba Google Gboard QWERTY aplikace, kontakty, vytáčení. Google podle všeho pracuje na opravě.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš