Vypnout reklamy

Nové telefony Pixel už mají problémy

Google Pixel 4

Oba systémy iOS a Android přidaly nový tmavý mód do svých systému. Ve chvíli, kdy ho zapnete, tak bílou barvu systém promění v temnou. Tímto se docílí jak delší výdrže baterie u OLED displejů, tak zároveň si tímto šetříte oči.

Když Apple tuto funkci v iOS měl, tak Android nic takového nenabízel. Na telefonu iPhone jsme mohli nastavit, kdy se má tmavý mód zapnout. Spousta lidí preferovala zapnout světlý mód ve dne a tmavý mód v noci. Tohle dělal systém automaticky podle denní doby. Uživatelé iOS tak mohou nastavit přesný čas, kdy se tak má stát.

Nové telefony Pixel
Nové telefony Pixel

I když v některých beta vydáních Android Q tato funkce byla, tak v Android 10 v konečné fázi ne. Google pak slíbil, že funkci plánování tmavého módu přidá a byl součásti nových Pixel telefonu, avšak nikoliv s možností přesného plánování, ale jen na naplánováni pro východ a západ slunce.

Tady vše hezké končí. Plánování totiž nefunguje na některé aplikace. Je to třeba Google Gboard QWERTY aplikace, kontakty, vytáčení. Google podle všeho pracuje na opravě.