Vypnout reklamy

Nový OS od Huawei dorazí v Srpnu nebo Září

Nový OS od Huawei dorazí v Srpnu nebo v Záři tohoto roku. Firma se soustředí na vývoj a věří, že se jim podaří vydat OS zároveň s novým Androidem.

Appgalery Huawei

Poté, co USA udělilo zákaz používání technologií USA pro Huawei , tak se firma rozhodla vydat svou cestou. Huawei má připraven svůj vlastní operační systém.

Tento systém má vyjít právě v srpnu nebo září 2019. V tomto měsíci se má objevit také finální verze Androidu. Huawei podle všeho testuje dvě verze operačního systému a to je jak pro Čínský trh, tak i pro mezinárodní trh. Server Global Times potvrdil, že Huawei potvrdil systém jako Hong Meng pro čínský trh a „Oak OS“ pro mezinárodní trh. Avšak podle ochranných známek ve světě bude systém nazýván ArkOS.

#Huawei is intensively testing its own operating system, to be named „HongMeng OS“ for China market or „Oak OS“ for overseas market, which is likely to be launched in August or September, sources say. https://t.co/hqA7JJdjjS
— Global Times (@globaltimesnews) June 7, 2019

Další zpráva vypovídá o tom, že Google varoval vládu prezidenta Trumpa ohledně zákazu pro společnost vzhledem k aktualizacím Android OS na telefonech Huawei. Podle Google tak Huawei přejde na svůj operační systém, což je risk a škodí to národním zájmům.

Pokud bude systém od Huawei úspěšný, tak Google nastanou těžké časy. Jelikož do této doby neměl Android konkurenci, ale od září ji mít bude.

Zdroj