Nový telefon s „soft light ring“ a technologií Sony pro skvělé fotky

Zažít krásný západ slunce a zachytit ho na fotografii je sen mnoha fotografů. Já sám se při focení portrétů často bouřím proti zákonům fyziky. Jak těžké je vytvořit vesmír, kde je…

Nový telefon s "soft light ring" a technologií Sony pro skvělé fotky

Zažít krásný západ slunce a zachytit ho na fotografii je sen mnoha fotografů. Já sám se při focení portrétů často bouřím proti zákonům fyziky. Jak těžké je vytvořit vesmír, kde je vždy západ slunce? Vždyť to je ten okamžik, kdy světlo vytváří dokonalé podmínky pro portréty – když je slunce blízko obzoru, světlo je jemnější, teplejší a lichotivější.

Právě proto je západ slunce nejoblíbenějším okamžikem mnoha fotografů. Ta kouzelná doba, kdy se barvy oblohy mění a světlo má takřka magickou sílu. Je to ta chvíle, kdy se dají zachytit ty nejkrásnější fotografie, plné emotivního náboje a atmosféry.

Pokud se chystáte vyfotit nějaké portréty a máte možnost fotit právě v době západu slunce, neváhejte. **Světlo** bude pro vaše fotografie naprosto dokonalé. Věřte mi, **teplé odstíny** světla umocní krásu vašich portrétů a dodají jim na živosti. A nezapomeňte – **měkké světlo** bude ideální pro skrytí nedokonalostí a zdůraznění krásy modelky.

Konečně je čas odpovědět na několik často kladených otázek:

1. Proč je světlo při západu slunce ideální pro portréty?
Světlo při západu slunce je jemné, teplé a lichotivé. Díky tomu jsou portréty krásně osvícené a mají přirozený vzhled.

2. Jak správně využít světlo při západu slunce?
Při focení portrétů při západu slunce se snažte modelku umístit tak, aby slunce dopadalo na její tvář ze strany. Tak docílíte zajímavých stínů a hloubky na fotografii.

3. Co dělat, pokud nemám možnost fotit při západu slunce?
Pokud nemáte možnost fotit ve chvíli západu slunce, zkuste využít tzv. modré hodiny – krátkou dobu po západu slunce, kdy je obloha modrá a světlo stále dostatečně teplé pro působivé portréty.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/vivo-s19-soft-light-ring_id158583