Samsung již vyrobil nový typ paměti pro mobilní čipy

Krom toho, že Samsung vyrábí telefony, tak určitě víte, že vyrábí i své vlastní čipy, čipy RAM do mobilních telefonu nebo i PC,

Krom toho, že Samsung vyrábí telefony, tak určitě víte, že vyrábí i své vlastní čipy, čipy RAM do mobilních telefonu nebo i PC, které jsou pak pod taktovkou svého výrobce jako třeba Qualcomm, Kingston a další.

Z čeho se skládá výsledný produkt

Čipy Samsung jsou i v lednicích a jiných chytrých zařízeních a to i za předpokladu, že se jedná o úplně jinou značku. Jak je to možné? Firma si normálně objedná komponenty od jiné firmy, protože vše nemůže vyrábět u sebe, protože na to nemá výrobní kapacity. Následně produkt vyrobí a prodá pod svou značkou. Cena produktu se pak skládá právě z toho, co daná firma vyrobí a co si musí koupit. Samozřejmě samostatně vyrobený produkt jako jsou čipy a další věci následně sníží cenu nebo zvýší marži, avšak ne každý si to může dovolit.

Firma Samsung pracuje na nových paměťových čipech LPDDR5, které jsou rychlejší než nynější LPDDR4X čipy s datovým tokem 6400 Mb za sekundu.

Samsung podle všeho pracuje na těchto lepších čipech z důvodu rozšíření strojového učení pro mobilní telefony, čímž takovým technologiím dodává vyšší rychlost a zároveň vylepšuje nahrávání v UHD rozlišení, editování videí, přehrávání a taktéž jsou nové a rychlejší komponenty důležité pro 5G síť.

Co se týče energetické náročnosti

LPPDR5 má být podle všeho méně energetický náročný čip a to díky nízkému napájení a zároveň je zde nový mód hluboký spánek, což je dvakrát efektivní než mód „idle“. LPDDR5 má být o 30% méně energeticky náročné.

LPPDR5 budou mít dvě konfigurace. 6400 Mb s napětím 1.1 V a pomalejší 5 500 Mb s napětím 1.05 V. Je tak potřeba sledovat, co do daného telefonu výrobci umístí. Vše záleží na daném kontinentu, protože někde jsou umístěné paměti rychlejší a někde ne. Důvodem je podle nás CLO a DPH, kde je vyšší, tak tam použijí pomalejší verzi a kde je nižší, tak tam vyšší z důvodu ušetření nákladu. Prakticky to zákazník moc nepozná.

Zdroj